Як позбутися від цвілі на стелі.

Цвіль, яка проявилася на стелі - досить неприємне явище. Вона являє собою плями синьо-буро-зеленуватого кольору. З'являється цей грибок в приміщеннях з високою вологістю, частіше у ванній кімнаті. Від цвілі псуються будівельні матеріали, також вона згубно впливає на здоров'я людей, тому її слід видалити відразу ж, як тільки вона проявилася!
Вам знадобиться
  • Шпатель або жорстка щітка, вода, розчин хлору або мідного купоросу, респіратор або ватно-марлева пов'язка.
Інструкція
1
Якщо пляма цвілі невелике, скористайтеся шпателем або жорсткої металевої щіткою. Зітріть цвіль. Зверніть увагу на запобіжні заходи - обов'язково використовуйте ватно-марлеву пов'язку або респіратор. Слідкуйте, щоб біля вас не було дітей. Пори грибка цвілі дуже небезпечні для дитячого організму!
2
Приготуйте розчин мідного купоросу або розчин хлорки. Ретельно обробіть місця, де присутня цвіль. Щоб уникнути отруєння випарами хлору, обробку слід проводити в добре провітрюваному приміщенні.
3
При глибокому ураженні стелі грибком цвілі акуратно зніміть шпателем шар штукатурки. Обробіть розчином хлорки, як було описано вище. Після повного висихання розчину нанесіть новий шар штукатурки і прокрасьте.
4
Якщо ж грибок оселився на вашому стелі давно, можна придбати в будівельному магазині засіб від цвілі (антигрибковий розчин). Зверніть увагу, що деякі препарати не тільки знищують цвіль, але і відбілюють стелю. Застосовуючи ці засоби, слід спочатку видиму цвіль прибрати шпателем або щіткою і тільки потім наносити на пляму протигрибковий склад.
5
Бувають випадки, коли неможливо обійтися без хімічних засобів. Це, наприклад, водний розчин. Концентрація кошти від грибка цвілі в ньому залежить від ступеня ураження поверхні. Розведіть порошок у воді, відповідно до інструкції. Дотримуйтеся обережності! Слідкуйте, щоб засіб не потрапило в очі! Акуратно нанесіть його на стелю - прямо на грибок. Почекайте час, вказане в інструкції, і видаліть цвіль шпателем або щіткою. Промийте водою місце, де була поразка. Приміщення слід провітрити.
6
В цілях профілактики в пульверизатор наливайте хлоросодержащие розчин і оббризкуйте місця на стелі , де можливо прояв цвілі. Таку обробку досить проводити один раз на місяць.
7
Щоб цвіль більше не з'явилася на стелі у ванній кімнаті, слід постійно провітрювати приміщення. Слідкуйте, щоб волога не накопичувалася на стелі . Встановіть невеликий вентилятор у вентиляційний короб. Стеля пофарбуйте водоемульсійною фарбою.