Як зв'язати чепчик гачком.

Накидка на коляску, покривало, чепчик та пінетки - класичні подарунки новонародженому. Вони несуть тепло рук, які їх в'язали, виражають любов до малюка. Будь мамі приємно отримати такий презент для свого малятка, тим більше, що такі речі завжди індивідуальні, оригінальні і зроблені тільки в одному екземплярі. Варіант чепчик а, пов'язаного гачком, цілком НЕ силам навіть починає в'язальниці. Тут необхідно вміння виконувати тільки самі елементарні петлі - стовпчики без накиду і повітряні петлі.
Вам знадобиться
  • - гачок;
  • - пряжа;
  • - стрічка;
  • - трикотажна голка.
Інструкція
1
Чепчик в'яжеться по викрійці. Щоб зрозуміти, скільки потрібно набрати петель для початку в'язання, необхідно визначити щільність в'язання. Для цього зв'яжіть зразок. Зразок в'яжуть тим узором, тієї пряжею і тим гачком, якими ви будете згодом в'язати всі виріб. Зв'яжіть обраним візерунком квадрат 5 * 5 см. Порахуйте кількість одержані стовпчиків і кількість рядів у зразку. Припустимо, ви в'яжете стовпчиками без накиду і в 5 см у вас вийшло 10 стовпчиків по ширині. Значить, в 1 см по горизонталі у вас буде 2 стовпчики без накиду. А по висоті (по вертикалі) у вас вийшло 15 рядів. Отже, по вертикалі щільність в'язання становить: у 1 см 3 ряди стовпчиків без накиду. Запишіть ці числа - вони ще знадобляться.
2
Тепер необхідно розрахувати, скільки потрібно зробити повітряних петель, щоб почати в'язання. В'язати потрібно зверху, тобто для 33см нам знадобиться набрати: 33 * 2 = 66 повітряних петель + 1 петля підйому = 67 петель.
3
Наберіть обчислене таким способом кількість повітряних петель. У другу від краю петлю пров'яжіть стовпчик без накиду (або почніть в'язати обраний вами візерунок). В'яжіть узором до кінця ряду. В кінці ряду зробіть петлю підйому і далі продовжуйте в'язати. Таким чином в'яжіть прямокутник, поки висота його не складе 10 см. Тоді закінчите в'язання, затягніть нитка, обірвіть.
4
На відстані 12 см від краю введіть гачок в петлю, протягніть нитку, закріпіть її простим вузликом і продовжуйте в'язати середній сектор тим же візерунком 1 ряд, але не до кінця - ряд потрібно закінчити на відстані 12 см від іншого краю.
5
Тепер потрібно розрахувати, скільки потрібно зробити убавленій, щоб вийшов рівний, скошений з обох сторін, край. По викрійці виходить, що потрібно провязать сектор висотою 10 см, тобто 10см * 3 ряди = 30 рядів. За 30 рядів потрібно зменшити кількість стовпчиків з 9-ти см до 5-ти см. Тобто 9см-5см = 4см і 4см * 2 стовпчики = 8 стовпчиків. Значить, за 30 рядів потрібно зменшити полотно на 8 стовпчиків. Оскільки збавляти кількість стовпчиків треба симетрично з обох сторін, значить потрібно зробити 8столбіков/2 = 4 убавленія. Отже, за 30 рядів потрібно 4 рази зробити убавленія на 1 стовпчик з кожного краю полотна. Тобто 30/4 = 7,5. Оскільки ряди вважаються тільки цілими числами, значить, зменшення потрібно зробити в кожному 7-му ряду, а два останніх ряду в'язати без убавленій.
6
Далі на основі проведених розрахунків, зв'яжіть середній сектор точно по викрійці. Збавляння робіть так: з кожного боку другий і третій від краю стовпчики пров'яжіть разом. Закінчите в'язання, зятяніте нитку.
7
Зберіть виріб, зробивши два шва з боків чепчик а. Шви робіть зовнішні (можна обв'язати стовпчиками без накиду), щоб вони не тиснули на ніжну шкіру малюка. Тепер обв'яжіть чепчик по краю з усіх боків стовпчиками без накиду або «рачьім» кроком (стовпчик без накиду, але пов'язаний зліва направо).
8
Крізь нижній край чепчик а просмикніть стрічку. Або зв'яжіть завязочки з тієї ж пряжі, з якої ви в'язали. Чепчик готовий.
Зверніть увагу
Перед використанням чепчик виперіть з дитячим порошком або милом. Обережно отпарьте праскою.
Корисна порада
Чепчик можна прикрасити мереживом, аплікацією, вишивкою тощо.