Як лікувати апендицит.

Апендицит може з'явитися з множинним причин. Запалюється червоподібний відросток, що в більшості випадків вимагає негайного хірургічного втручання. Жоден хірург не ризикне лікувати апендицит консервативними методами, бо знає, що в будь-який момент він може розірватися, що призведе до перитоніту і загибелі пацієнта, якщо не буде надана негайна оперативна допомога.
Інструкція
1
Точна причина появи запального процесу в червоподібному відростку не встановлена. Лікарі називають множинні фактори, які можуть сприяти появі апендициту. До них відносяться: закупорка отвору каловимимасами або слизом, розбухання лімфоїдної тканини, інфекція або запальні процеси в черевній порожнині, наявність спайок в черевній порожнині. Деякі фахівці називають причиною запалення червоподібного відростка наявність у пацієнта гастриту, коліту, холециститу, тобто захворювань, які зустрічаються у кожного третього.
2
Першими ознаками апендициту є біль в області живота, часто без певної локалізації, нудота, блювота. У деяких випадках може підвищитися температура тіла до високих позначок, але не завжди. Біль може віддавати в праву ногу і створиться відчуття, що на ногу неможливо настати, вона просто подгибается.
3
У всіх випадках появи болю в будь-якій області живота, загального нездужання та інших симптомів необхідно негайно викликати швидку допомогу. Деякі форми апендициту розвиваються дуже стрімко, що небезпечно не тільки тим, що він лопне і гній вийде в стерильну черевну порожнину, але й тим, що інфекція може потрапити в кров і почнеться сепсис, який важко піддається лікування і створює загрозу для життя пацієнта.
4
У стаціонарі проведуть екстрене обстеження і визначать точну причину появи болю в області живота. Найшвидшим способом виявити наявність запалення в червоподібному відростку або діагностувати інше захворювання є УЗД-діагностика та комп'ютерна томографія. Аналізи сечі і крові не можуть показати достовірні результати. Але і термінова діагностика не завжди дозволяє виявити запалений відросток, тому фахівці вважають за краще зробити термінову операцію, якщо інших запалень не виявлено, і всі симптоми вказують на апендицит. Єдиний метод, який допомагає побачити запалений червоподібний відросток - це лапароскопія, але не у всіх медичних установах можна провести даний вид діагностики через брак апарату.
5
Якщо негайну операцію провести неможливо, то пацієнтові призначають антибіотики, щоб уникнути подальшого розвитку запального процесу і розриву червоподібного відростка. Хірургічне втручання проводять при першій же можливості.
6
Існують два види апендектомії - це традиційна операція через розріз або ендоскопічна операція через проколи під наглядом монітора. У відповідність з наявністю тих чи інших інструментів, хірург вирішує, який вид операції проводити.