Як підрізати дзьоб папузі. Як підрізати дзьоб хвилястого папугу.

Папуги давно і міцно зайняли місце найпопулярніших домашніх вихованців. За ними просто доглядати, ці пташки довго живуть і радують господарів веселим щебетом і яскравим оперенням. До того ж, мовний апарат домашніх улюбленців дозволяє навчити їх вимові різних слів. Але іноді ці пташки хворіють, і тоді людині необхідно надати їм допомогу.
Інструкція
1
Що робити, якщо дзьоб папуги сильно виріс і заважає йому пити чи приймати їжу? Краще не намагатися відрізати відросло кінчик самостійно. В дзьоб е папуги знаходиться дуже багато кровоносних судин, пошкодивши які, можна завдати серйозної шкоди здоров'ю пташки. Зверніться до ветеринара, який грамотно і в стерильних умовах проведе необхідну процедуру.
2
Щоб дзьоб папуги не відростають занадто сильно, обов'язково повісьте в клітці камінчик, про який пташка зможе його точити. Зверніть увагу на корм, який ви даєте своєму вихованцеві. Там не повинно бути надлишку мінералів, який призводить до швидкого зростання рогової тканини. До того ж, в кормової суміші має бути достатньо великих зерен, наприклад вівса або насіння. Папужці доведеться лущиться ці зерна, і кінчик дзьоб а буде стиратися.
3
Якщо зростання дзьоб а почався після прийому вітамінів, їх краще скасувати. Значить, в них занадто багато кальцію. Визначити це можна ще й по помету пташки. Якщо він практично білий, значить, ви давали папужці занадто багато корму і вітамінів, що містять цей, в принципі корисний, мінерал.
4
Якщо ви все-таки вирішили підрізати дзьоб самостійно, робити це потрібно вкрай обережно. Приготуйте гострі ножиці. Акуратно вийміть папугу з клітки і тримайте в лівій руці. Попросіть кого-небудь допомогти вам і притримати голівку пташки. Встаньте проти світла. Кінчик дзьоб а, який просвічує, не має кровоносних судин і його можна відрізати. Також, якщо у вас є здорові птахи, ви можете порівняти дзьоб хворого папужку з ними. Тоді ви будете мати уявлення, на яку довжину можна зрізати роговий покрив.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_BmTjY9B68I
Корисна порада
Щоб папуга був завжди здоровий і веселий, потрібно правильно поєднувати вітаміни, мінерали та кормову суміш, яку ви даєте птахові. Надлишок або нестача тих чи інших речовин може привести до серйозних проблем зі здоров'ям. Тому перед придбанням цих пташок і при виникненні будь-яких питань за змістом обов'язково консультуйтеся з ветеринаром.