Як запобігти вітрянку.

Вітрянкою можна захворіти в будь-якому віці. Дане захворювання викликає вірус варицелла-зостер, який відноситься до сімейства герпесу і передається повітряно-крапельним шляхом і через предмети побуту. Вітряну віспу хворіють один раз в житті, так як встановлюється стійкий імунітет. Всім дітям, починаючи з одного року, роблять щеплення, які запобігають захворюванню.
Інструкція
1
Вітрянка - дуже небезпечне захворювання, тому що вірус може мутувати і привести до злоякісного перебігу хвороби і ускладнень. Якщо з'явився висип на шкірних покривах, потрібно негайно викликати дільничного лікаря і захистити здорових людей від контакту з вами.
2
Щоб запобігти вітрянку , всім дітям ставлять вакцину в 12 місяців. Наступна вакцинація проводиться через 3-4 місяці. Після неї виробляється стійкий імунітет на 4-6 років, залежно від типу вакцини. Проведена вакцинація не може гарантувати 100% результату того, що людина не захворіє на вітрянку, але захворювання протікатиме в більш легкій формі і не виникне злоякісне його перебіг.
3
Наступну щеплення дитині поставлять в 12-13 років, за призначенням лікаря. Це дозволить отримати стійкий імунітет практично на все життя.
4
Про періоди вакцинації від вітряної віспи повинен попередити дільничний педіатр. В даний час розроблені сучасні вакцини, які представлені різними виробниками. Сучасна комплексна вакцина від вітрянки, кору, паротиту та краснухи проходить останні випробування. Однієї такої щепленням можна буде захистити дитину від 4 небезпечних вірусних захворювань.
5
Щеплення потрібно ставити не тільки дітям, а й жінкам, які планують мати дітей і ніколи не хворіли на вітрянку, а також особам, які страждають важкими хронічними захворюваннями.
6
Захворіти на вітряну віспу дуже небезпечно під час вагітності. Це може привести до викидня, завмерлої вагітності або вродженим вадам дитини. Тому потрібно звернутися до лікаря і отримати направлення на аналізи - на визначення в крові антитіл. Якщо їх немає, то слід пройти вакцинацію в обов'язковому порядку і не піддавати ризику своє здоров'я і здоров'я планованого дитини.