Як підрізати малину.

Більшість садівників вирощує у себе на ділянках малину . Це напівчагарник з багаторічною підземною частиною, що складається з кореневища і придаткових коренів. Надземна частина представлена молодими однорічними пагонами і дворічними плодоносящими стеблами. За малиною потрібен особливий догляд, що полягає в обрізанні і укорочуванні пагонів. Якщо ці операції не виробляти, то через кілька років плантація може перетворитися в трусок, а врожайність кущів різко знизиться.
Вам знадобиться
  • секатор або сучкорез, щільні робочі рукавички.
Інструкція
1
В кінці літа (після збору врожаю) отплодоносившие пагони малини зріжте гострим секатором, по можливості не залишаючи пеньків. Ці стебла спаліть, щоб уникнути поширення захворювань і шкідників. Очистивши таким чином плантацію, ви створите більш сприятливі умови (кращу освітленість) для росту молодих пагонів.
2
Ранньою весною, як тільки бруньки на стеблах малини рушать в зростання, зріжте секатором верхівки підмерзлих пагонів до здорової сильної нирки. Навіть якщо всі верхні нирки живі, верхівку втечі потрібно підрізати, т.к. ці нирки слабо розвинені і дадуть неповноцінний урожай.
3
Влітку переглядайте та Нормуйте число молодих пагонів на кущі. Видаліть всі слабкі, покручені, поламані та хворі нащадки. Залиште молодих пагонів на кущ не більше 10 штук. Якщо плантація стара і малина надмірно загущена, краще залиште молодих стебел ще менше (3-4 штуки).
4
Якщо побегообразовательная здатність кущів малини невисока і світла рослинам вистачає, то на початку липня не плодоносить стебла можна прищипнуть. Для цього секатором зріжте верхівку втечі, коли він досягне у висоту 1,2 м. Це викличе пробудження нирок і до вересня на стеблі виростуть додаткові 4-6 приростів.
5
Підрізування ремонтантних сортів малини можна проводити по-іншому. У таких кущів однорічний цикл росту і плодоношення, тому восени виріжте всі стебла, які виросли за літо. Навесні залиште на кущ кілька найсильніших пагонів. Вони за літо достатньо розвинуться і дадуть восени хороший урожай.
Корисна порада
Пам'ятайте, працювати з малиною потрібно в щільних рукавичках, тому що стебла її колючі. Для вирізки дуже товстих пагонів використовуйте не секатор, а сучкорез; При закладці плантації укоротите саджанці малини до 40 см. Така обрізка необхідна, щоб викликати відростання нових нащадків.