Як реанімувати акумулятор.

Багатьом автомобілістам знайома ситуація, коли одного разу морозним ранком мотор відмовляється прокидатися після холодної ночі. Тоді стає ясно, що розрядився акумулятор. Але не поспішайте бігти за покупкою нового. Адже можна відновити акумулятор «сів». Якщо його правильно підзарядити, він прослужить ще довго.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що заряджати акумулятор потрібно з певною швидкістю. Якщо, приміром, ємність вашого акумулятора становить 50 ампер-годин, його треба заряджати 10:00 при силі струму 5 ампер. При зарядці не забудьте зняти кришкі.Еслі спробувати справити зарядку акумулятора швидше, це може закінчитися перегрівом або закипанням електроліту. А якщо пожолобляться пластини, акумулятор помре. Якщо акумулятор герметичний, його треба заряджати ще повільніше. В середньому не більше 2,5% від ампер-годинний характеристики. Однак тримати акумулятор під зарядкою занадто довго теж не стоіт.Бивают зарядні пристрої, оснащені функцією швидкої зарядки. Її треба іспользоватьтолько в крайніх випадках. Адже така процедура зменшує життя акумулятора.
2
Якщо ваш акумулятор розрядився, а вам треба терміново завести автомобіль, найпростішим способом буде зарядка акумулятора від зовнішнього джерела. Звичайно автолюбителі виручають один одного, даючи підзарядити розряджений акумулятор від свого авто. Однак для цього треба мати стартовий кабель. Вони бувають найрізноманітніші. Але краще купити не «лівий», зроблений кустарним способом, а заводський. Адже неправильний кабель може при першому ж використанні оплавитися. Через це він буде грітися і втрачати енергію. Так і до пожежі недалеко.
3
Якщо у вас є стартовий кабель, для початку треба з'єднати червоний кабель з клемою (+) на зарядженому акумуляторі. Потім потрібно приєднати другий кінець червоного кабелю до клеми (+) на сів акумуляторі. Потім слід з'єднати чорний кабель з клемою (-) на зарядженому акумуляторі, а другий його кінець - з чистою точкою заземлення на блоці двигуна або на шасі. Головне, щоб це було подалі від акумулятора, карбюратора, паливних шлангів. В момент під'єднання може проскочити невелика іскра.Надо уважно стежити, щоб обидва кабелі не торкалися рухомих деталей. Тепер можна запускати автомобіль з зарядженим акумулятором. Він повинен попрацювати не менше однієї хвилини. Потім спробуйте запустити машину з розрядженим акумулятором. Якщо двигун не запрацює, зачекайте кілька хвилин і повторіть спробу. Коли все вийде, можна заглушити машину-донора. Коли будете від'єднувати стартовий кабель, повторіть всю процедуру у зворотній послідовності.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=XssBaMlPBD0
Корисна порада
Акумулятор вимагає догляду. Треба регулярно перевіряти рівень електроліту. Низький розповість про зайву зарядці. Якщо електроліту бракує тільки в одному з елементів, акумулятор скоро помре.