Як робити свічки вдома.

Зробити чудові, ексклюзивні свічки в подарунок друзям або для прикраси будинку, скажімо, до Різдва досить просто. Досить запастися терпінням, деякими матеріалами і відпустити в політ фантазію.
Вам знадобиться
  • - гніт;
  • - тримач гніту (шматок дроту, проводи);
  • - віск або парафін;
  • - ємність для плавлення (зійде і відслужила свій вік джезва);
  • - підставки під гаряче;
  • - термометр;
  • - свічкові форми (в принципі, ними можуть послужити будь-які ємності - від форми для кексу до жерстяної банки);
  • - ємність для охолодження форм зі свічками;
  • - фарби, ароматизатори, блискітки, сухі квіти, інші елементи для прикраси майбутніх свічок.
Інструкція
1
Приготуйте гніт. Довжина гніту задає висоту свічки . Відріжте від нього необхідну кількість сантиметрів (з запасом в 1-2 см), кінець прив'яжіть до держателю гніту: шматочку дроту, проводи або навіть звичайної зубочистці.
2
На водяній бані розтопіть парафін або віск. Під час розтоплення введіть в суміш фарби (підійдуть будь-які харчові барвники), різні прикраси (наприклад, сухі бутони), аромати.
3
Форму для свічок змастіть рослинною олією або (цей варіант більш кращий) слабким розчином рідини для миття посуду. Липкі стінки форми можна присипати блисками, зірочками з фольги або навіть меленою кавою.
4
Кілька разів опустіть фільтр в розплавлений парафін або віск. Потім встановіть тримач фільтра зверху форми для свічки . Закріпіть тримач так, щоб фільтр проходив строго в середині майбутньої свічки.
5
Акуратно залийте розплавлений парафін, віск у форму, не доливаючи до краю 2-3 см. Обов'язково залишіть трохи воску. Далі ви можете дочекатися, коли свічка застигне в природних умовах, або відправити її охолоджуватися в каструлю з холодною водою.
6
Після того, як віск застиг, огляньте свічку на предмет «просідань». Рівень воску посередині свічки буде нижче, ніж по краях. Зарезервованим кількістю воску заповніть порожнечі, знову дочекайтеся застигання, а потім акуратно вийміть свічку з форми. Тепер видаліть утримувач фільтра.
7
Останній етап - декор бічних поверхонь. Тут все у ваших руках. Можете обклеїти свічку зернами смаженої кави, прикрасити стрічкою, за допомогою гарячої ложки зробити декупаж. Нехай ваша фантазія не має меж.
Корисна порада
Збираючись запалити свічку, занурте її у воду з сіллю. Свічка стане горіти довше і не буде опливать.Наденьте на верхню частину свічки колечко з фольги. Ширина колечка - 2-3 см. Це вбереже ваш стіл від попадання на нього розплавленого воску або парафіну, а також збільшить час горіння свічки.