Як виправити червоні очі в Photoshop.

Ефект червоних очей - поширений недолік, який часто виникає при зйомці компактною камерою з використанням спалаху. Таке часто трапляється, оскільки у цього типу камер спалах розташована занадто близько до об'єктива. Інша причина - зйомка з поганим освітленням: коли зіниці розширюються в темряві, вони пропускають і відображають більше світла. На щастя, прибрати цей дефект досить просто.
Вам знадобиться
  • Інструменти: Adobe Photoshop 7 або вище
Інструкція
1
Відкрийте зображення в Adobe Photoshop («Файл» - «Відкрити») і переконайтеся, що палітра шарів відкрита. Якщо це не так, викличте палітру шарів з меню «Вікно» (F7).
2
У нижній частині палітри знайдіть маленький символ коригуючого шару. Символ виглядає як наполовину білий, наполовину чорний коло. Натисніть на нього і виберіть «Змішування каналів». Це дозволить окремо налаштовувати червоний, зелений і синій кольори в зображенні. Оскільки в даному випадку необхідно позбутися від червоного кольору, поставте налаштування: Червоний - 0%, Зелений - 50%, Синій - 50%. Після налаштування кольорів, обличчя на фотографії будуть виглядати блакитно-зеленими. Так і повинно бути.
3
Переконайтеся, що колір переднього плану чорний, далі виберіть невелику кисть з м'якими краями. Наблизьте зображення за допомогою інструменту «Зум» і акуратно зафарбуйте зіниці. У міру зафарбовування вони знову будуть ставати червоними.
4
Спочатку у вас повинна вийти повна протилежність того, чого ви хочете домогтися. Після цього зображення потрібно інвертувати. Розкрийте меню «Зображення», потім виберіть «Корекція» і натисніть «Інверсія». Відразу після цього зображення повинне стати таким, яким потрібно.
5
Оцініть результат. Якщо навколо зіниць є червоний «ореол» або проступають червоні фрагменти зображення, значить, в процесі зафарбовування ви вийшли за кордон зіниці. Інвертуйте зображення, візьміть кисть трохи менше і білим кольором зітріть все зайве. Потім повторіть інвертування. Тепер у вас повинна вийти гарна картинка без ефекту червоних очей. Збережіть готове зображення.
Корисна порада
Примітка: У Adobe Photoshop CS2 (або вище) є спеціальний інструмент, призначений для видалення ефекту червоних очей. Досить вибрати його на панелі інструментів (J), клацнути ним в межах червоного зіниці, і програма автоматично прибере дефект. Вся робота від початку і до кінця займе лічені секунди.