Як почистити радіатор грубки. Як почистити решітку радіатора на Ланосі.

Важко собі уявити машину без грубки, яка так необхідна в зимовий час, особливо в морози. І не кожен забажає мерзнути в дорозі через непрацюючої грубки. Тому слід вжити необхідних заходів, якщо грубка вже не так гріє, як раніше.
Інструкція
1
У більшості випадків рятує промивка радіатора або його прочищення. Хоча причиною може послужити і мала кількість охолоджуючої рідини, засмічення фільтра. І кращим варіантом буде, якщо ви зніміть сам радіатор, так як без його зняття процедура промивання або прочищення буде марною і суттєвого результату не принесе. Піч хоч і буде знову гріти як треба, але ненадовго, тому підійдіть до цього питання дуже серйозно.
2
Описувати докладну процедуру зняття радіатора не має сенсу, так як в кожній машині свої особливості та нюанси. Якщо радіатор грубки вже знято, то допоможуть наступні кроки. Відпаяти донну частину і верхню кришку радіатора. Використовуйте для цієї мети газову грілку або паяльник, можна і звичайну плитку. Проведіть механічну чистку. Для цього підійде ручна або електрична дрель, а замість свердла вставте сталевий дріт. Ретельно «прошомполіть» всі отвори, не упускаючи жодного. Після цього промийте радіатор водою, щоб вся грязь вийшла. Або як варіант: заповніть його спеціально рідиною для промивання й залиште на 2-3 діб, а пізніше промийте водою. Для промивки можете застосувати й інші промиваючі або що розчиняють забруднення засобу. Дуже добре підходить гарячий розчин лугу, а слідом за ним прогнати лимонну кислоту, теж гарячу. Висушіть радіатор, оскільки які крапельки води завадять хорошою спайки кришки. Знову запаяти верхню і нижню кришки. Тут дійте дуже обережно, щоб наступного разу можна заново проробити таку роботу в разі чергового засмічення. Проведіть збірку в зворотному порядку. Дана процедура хоч і трошки трудомістка, але цілком допоможе заощадити на покупці нового радіатора. Хоча якщо радіатор зовсім проіржавів, то тут вже від покупки нового не утриматися.
З часом радіатор отопітеля надмірно забруднюється, що погіршує надходження тепла в салон автомобіля. В результаті водій і пасажири страждають від дискомфорту при тривалих поїздках. У зв'язку з цим необхідно періодично чистити радіатор обігрівача.
Інструкція
1
Придбайте в магазині для автомобілістів спеціальну рідину, яка використовується для промивки радіаторів. Також вам знадобитися синтетична щітка для очистки пристрою зовні. Деякі автомобілісти рекомендують використовувати народний засіб для промивки внутрішньої частини радіатора. Воно готується з суміші однієї частини молочної сироватки і десяти частин чистої води.
2
Намітьте дату проведення профілактичної перевірки стану радіатора обігрівача. Робити це необхідно в теплу пору року, незадовго перед першими морозами. Це дозволить вчасно підготуватися до холодів і без проблем провести очистку.
3
Почніть з зовнішньої очистки радіатора. Для цього скористайтеся синтетичної щіткою і мильним розчином. Після того як поверхня буде очищена, промийте її чистою водою і залиште радіатор просихати.
4
Розпочніть внутрішньої промиванні радіатора обігрівача. Відкрутіть клапан пристрою і вилийте всю рідину. Скористайтеся для цього шлангом. Після того як вода перестане текти, візьміть куплену рідина для промивки радіатора і залийте її всередину. Щільно закрутіть клапан і залиште пристрій «відмокати» приблизно на півгодини.
5
Злийте промивну рідину і ретельно обполосніть внутрішню частину радіатора опалювача під чистою проточною водою. Необхідно вливати всередину воду до тих пора, поки не перестане витікати рідина рожевого відтінку.
6
Для промивки радіатора можна також скористатися Керхер або іншим пристроєм високого тиску, проте необхідно бути вкрай обережним з настройками.
7
Злийте всю воду з радіатора опалювача, яка використовувалася для чистки пристрою. Залийте всередину спеціальну охолоджувальну рідину. Заведіть автомобіль і трохи погазуйте. Якщо все нормально, то можете приступати до експлуатації опалення.