Як відчистити дублянку.

Готуй сани влітку, говорить народна мудрість. І не тільки сани, а й усі інші зимові речі, в тому числі, і дублянку . Як би акуратно її не носили, на ній все одно залишаються плями: сліди від помади, брудного снігу, запорошених лавок. Деякі плями можна видалити в домашніх умовах.
Інструкція
1
Різні плями слід видаляти різними засобами і способами. Почнемо з жирних плям. До них відносяться сліди від помади та іншої косметики, масляні краплі, сліди від їжі. Видаляти такі плями радять ватним диском або марлею, змоченою нашатирним спиртом. Перед початком процедури обов'язково спробуйте на непомітному місці, наприклад, під коміром. Якщо шкіра реагує нормально, то можна акуратно відтирати пляму. Робити це потрібно м'якими рухами, щоб не пошкодити шкіру.
2
Буває, що з часом світлі дублянки трохи темніють від пилу і невеликих забруднень. Особливо часто страждають рукава, манжети, комір, поділ, а також ділянки біля кишень. Такі плями можна відчистити наступним складом. Перекис водню змішайте з безбарвним шампунем в співвідношенні один до одного і додайте трохи води. Потім м'якою губкою нанесіть склад на забруднені місця і акуратно протріть. Знову ж таки, перед початком обов'язково спробуйте зробити це в непомітному місці, так як різні шкіри по-різному реагують на цю процедуру. Після висихання ворсу потрібно злегка розчесати його м'якою щіткою.
3
Нежирні забруднення можна відчистити звичайним канцелярським ластиком. Головне, щоб ластик був безбарвний, адже сьогодні багато гумки пофарбовані в отруйні зелені і рожеві кольори. Якщо на дублянці є малюнок, ластиком проводять уздовж ліній, тоді сліди будуть непомітні. Після того, як пляма відчищене, дублянку розчісують м'якою щіткою.
4
Суху застарілий бруд можна відтерти жорсткою щіткою. Головне - діяти акуратно, адже в іншому випадку на шкірі будуть помітні потертості. Від невеликих забруднень і пилу можна позбавити дублянку пилососом з м'якою насадкою. Цей спосіб найменш травматичний для речей, але видаляє не всі забруднення.
5
Відчистити дублянку можна й іншим способом. Якщо плями не яскраві, то можна злегка забарвити всю її спреєм для оновлення кольору шкіри. Тоді пляма буде непомітно під шаром фарби. Єдина умова - правильний вибір кольору. Фарбувальний склад повинен бути того ж кольору, що і дублянка, або трохи темніше, тоді він буде виглядати природно. Спреї для чорних, сірих і коричневих дублянок можна придбати у взуттєвих магазинах, ними часто користуються для оновлення кольору чобіт і черевик. А фарбу для кольорових дублянок можна знайти в салонах шкіри та хутра.
Корисна порада
Визначивши джерело забруднення, ви обов'язково підберете потрібний засіб, і ваша дублянка знову буде як новенька!
Якщо в магазині вам продали неякісну дублянку, ви маєте право повернути її назад продавцю. Відповідно до закону про «Захист прав споживачів», це може зробити будь-який покупець, навіть якщо куплена річ не має вад.
Інструкція
1
Знайте, якщо вдома ви виявили в купленій дублянці який-небудь вада або прихований дефект, то за законом «Про захист прав споживачів» ви можете зажадати від магазину, який продав вам річ, повернути вам гроші за неякісний товар. Пам'ятайте і про те, що навіть якщо чек на покупку був вами загублений, ви також можете вимагати повернення грошей. Якщо дублянка вам дуже подобається, вам не хочеться повертати її назад в магазин, ваше право вимагати від продавця пропорційно знизити її ціну, або взяти на себе витрати з усунення дефекту. При вашому рішенні усунути ваду самостійно, ви можете розраховувати на компенсацію пов'язаних з цим витрат.
2
Напишіть у двох примірниках заяву на ім'я продавця (директора магазину), в якому детально викладіть свої претензії і вимоги про повернення грошей і т.п. Попросіть співробітника, який прийматиме у вас папір, розписатися на другому екземплярі і проставити дату. Вирушаючи в магазин, обов'язково візьміть паспорт, тому при заповненні заяви ви повинні будете вписати в нього свої дані. Вашу заявку керівництво магазину зобов'язана розглянути протягом десяти днів. В іншому випадку за законом вам покладена неустойка - 1% від вартості дублянки за кожен день прострочення.
3
Якщо куплена дублянка просто не підійшла вам за розміром, ви вирішили обміняти її або повернути продавцеві з інших причин, то ви також можете це зробити. У статті 25 закону «Про захист прав споживачів» сказано, що покупець має право обміняти непродовольчий товар у продавця, у якого він його придбав, навіть якщо цей товар належної якості, але не підійшов покупцеві за габаритами, розміром, фасоном, формою, забарвленням або комплектації. Але майте на увазі: ви зможете обміняти або повернути дублянку тільки протягом чотирнадцяти днів з дня придбання, не рахуючи дня купівлі. Тому не поспішайте відривати етикетки, т.к. річ повинна бути повернута в ідеальному стані.