Як перевірити VIN код. Як дізнатися країну виробника по vin.

VIN-код автомобіля - це сучасний уніфікований міжнародний ідентифікатор транспортного засобу. За VIN-коду можна дізнатися походження автомобіля, рік випуску, марку, що випускає компанію.
Вам знадобиться
  • Свідоцтво про реєстрацію власності на автомобіль, технічний паспорт транспортного засобу, автомобіль
Інструкція
1
VIN-код автомобіля записаний в Свідоцтві права власності на транспортний засіб та Технічному паспорті машини в графі "VIN-код", а так же дублюється в графі "№ кузова". VIN-код автомобіля складається з сімнадцяти знаків, які можуть бути як цифрами так і буквами. Умовно VIN можна розбити на 3 частини. Кожен символ VIN-номера несе собі певну інформацію: 1-ий, 2-ий, 3-ий символи VIN-номера - світовий індекс виробника, призначений виробнику з метою його ідентифікації. Код складається з трьох знаків: перший означає географічну зону, другий - країну в цій зоні, третій - певного ізготовітеля.Первий символ означає країну-виробника: 1, 4, 5 - США2 - Канада3 - Мексіка9 - БразіліяJ - ЯпоніяK - КореяS - АнгліяV - ІспаніяW - ГерманіяY - ШвеціяZ - БразіліяZ - ІталіяВторой символ - це фірма-виготовлювач: 1 - Chevrolet2 або 5 - Pontiac3 - Oldsmobile4 - Buick6 - Cadillac7 - GM Canada8 - SaturnA - Audi, Jaguar, Land RoverB - BMWU - BMW (США) В - DodgeD - DodgeС - ChryslerD - Mercedes BenzJ - Mercedes Benz (USA), JeepF - Ford, Ferrari, Fiat, SubaruG - General MotorsH - Honda, AcuraL - LincolnM - Mercury, Mitsubishi, Skoda, HyundaiА - Mitsubishi (США) N - Nissan, InfinitiO - OpelP - PlymouthS - Isuzu, SuzukiT - Toyota, LexusV- Volvo, VolkswagenТретій символ показує тип транспортного засобу або виробничий відділ.
2
4-ий, 5-ий, 6-ий, 7-ий, 8-ий, 9-ий символи VIN-номера - це описова частина. Другий розділ VIN-номера складається з шести знаків, що описують властивості автомобіля. Якими будуть знаки, послідовність їх розташування і їхній зміст визначає виготовлювач. Невикористані позиції виробник має право заповнити вибираними на власний розсуд знаками. 4-ий, 5-ий, 6-ий, 7-ий, 8-ий символи - відображають тип кузова, тип двигуна, модель, серію і т.д. 9-ий символ - контрольна цифра VIN, за якою визначають коректність VIN-номера.
3
10-ий, 11-ий, 12-ий, 13-ий, 14-ий, 15-ий, 16-ий, 17-ий символи VIN-номера - відмітна частина автомобіля. Третя частина VIN являє собою складається з восьми знаків третій розділ. Останні чотири знаки цього розділу обов'язково повинні бути цифрами. Десятий символ позначає модельний рік: A - 1980B - 1981C - 1982D - 1983E - 1984F - 1985G - 1986H - 1987J - 1988K - 1989L - 1990M - 1991N - 1992P - 1993R - 1994S - 1995T - 1996V - 1997W - 1998X - 1999Y - 20001 - 20012 - 20023 - 20034 - 20045 - 20056 - 20067 - 20078 - 20089 - 2009Одіннадцатий символ вказує на завод збірки транспортного средства.12-ий, 13-ий, 14-ий, 15-ий, 16-ий, 17-ий символи - це черговість транспортного засобу в потоці виробництва, по ходу складального конвеєра.
Корисна порада
Такі машини як Hyundai, Ford, Kia, випускаються в Росії, і їх VIN-код починається з букви Х. Їх VIN-код може не пробиватися в програмах з підбору запчастин. Для встановлення VIN-коду машини світового зразка шукайте його вибитим на кузові машини. Найчастіше, він вибитий під лобовим склом з боку водія з боку капота.
Крім паспорта технічного засобу (ПТС), який часто губиться автовласниками, кожен автомобіль має ще одну різновид ідентифікації - VIN-код (Vehicle identification number), який містить велику кількість інформації. VIN-код присвоюється виробником в процесі виробництва. Дані коду широко використовуються при розшуку автомобілів, що перебувають в угоні, при визначенні країни-виробника, комплектації та інших характеристик.
Інструкція
1
Водії з багаторічним стажем при покупці автомобіля обов'язково перевіряють VINкод на предмет його можливої «перебивки». До відома новачків, особливо легко можна перебити 3 на 8 і 5 на 6. Символи I, O, Q не використовуються, оскільки вони дуже схожі на 1 і 0. Місця розташування VIN коду більшості сучасних автомобілів - передня ліва стійка кузова, або ліва частина інструментальної панелі, де VIN код можна побачити через лобове скло. Зазвичай місце його розташування відзначено в ПТС.
2
Відповідно до міжнародної класифікації, VIN код складається з трьох частин - WMI, VDS, VIS. Перша частина - WMI, що представляє собою тризначний код, ідентифікує виробника. Друга частина - VDS - складається вже з шести символів і містить описову інформацію про сам автомобілі. Її зміст визначає безпосередній виробник. Цифра, що стоїть в кінці, є контрольною для додаткового захисту від можливої «перебивки». У Росії, Японії, Кореї і в багатьох країнах Європи контрольна цифра виробниками не використовується.
3
Остання частина VIN коду - VIS складається з восьми знаків, причому чотири останні - це обов'язково цифри. Даний код містить додаткову інформацію про автомобіль, куди входять, наприклад, рік випуску і завод-виготовлювач.
4
Тепер більш докладно. Перший символ позначає географічну зону, другий - держава, що знаходиться в даній зоні і третій символ - самого виробника автомобіля. При виробництві партії менше 500 автомобілів третій символ завжди відзначається дев'яткою. Інформація про модель автомобіля (типи кузова, двигуна, комплектація) міститься в четвертому і восьмому символах. Як уже згадувалося, дев'ятий символ - контрольна цифра зустрічається на американських і китайських автомобілях. Десятий символ характеризує зазвичай модельний рік автомобіля. Від календарного року він відрізняється тим, що може випереджати його.