Як позбутися від молочної кислоти.

Дуже часто можна чути скарги на м'язові болі від спортсменів, що піддають свої м'язи серйозних навантажень і не приділяють належної уваги методиці тренувань і спортивного режиму. Причиною виникнення таких болів вважається в тому числі і надлишок молочної кислоти, що накопичився в м'язових волокнах. Кілька простих роз'яснень та рекомендацій дозволять вам уникнути дискомфорту і болів, пов'язаних з перевантаженням і неправильним ритмом тренувань.
Інструкція
1
Перше, що потрібно зрозуміти - це те, що біль, особливо що виникає через кілька годин (або навіть днів) після тренування, викликана виникненням мікроскопічних розривів (ранок) в м'язових волокнах. Такі мікротравми спонукають організм активізувати свої внутрішні захисні сили - активно виробляти гормони, що стимулюють загоєння і пригнічують запалення. Під їх дією в м'язі посилюється розподіл білкових клітин. У підсумку м'яз додає свої обсяги і вагу. Як бачите, молочна кислота тут поки ні при чем.Другое справа, якщо ви відчуваєте біль або під час тренування, або відразу після її закінчення - тоді причиною її виникнення, швидше за все, дійсно є молочна кислота.
2
Так що ж таке молочна кислота, яка накопичується в нашому організмі при фізичних вправах? Ця речовина є продуктом гліколізу - розпаду глюкози і глікогену. Цей самий продукт - молочну кислоту - клітини м'язових волокон використовують як енергетичне паливо для своїх скорочень.
3
Біль і стомлення м'язів викликається продуктами розпаду самої молочної кислоти - іонами водню, які знижують загальний кислотно-лужний баланс організму. Логічно, що чим більш інтенсивні і різкі навантаження відчувають ваші м'язи під час ударної фази тренування, тим більше організм виробляє молочної кислоти, так само як і продуктів її розпаду. Виходячи з того, що при виділенні іонів водню кров спортсмена «закісляется», однією з рекомендацій по відновленню кислотно-лужного балансу може бути вживання лужної мінеральної води.
4
Є й інший (більш ефективний) спосіб позбавлення від болю подібного походження. Часто спортсмени будують свої тренування за принципом розминка + основна (ударна) фаза. Але для того, щоб продуктів розпаду молочної кислоти залишалося в організмі якомога менше, необхідно вивести їх звідти. І в цьому вам допоможе не пасивний відпочинок, наприклад, повний спокій і розслаблення, а помірна плавна навантаження на ваші загнані м'язи - неспішна їзда на велосипеді, біг, плавання, розтяжка. Цей вид активності можна віднести до своєрідної (обов'язкової!) "Заминка" після тренування. З менш ефективних, але більш приємних методів позбавлення від надлишку молочної кислоти, а точніше, від продуктів її розпаду, можна використовувати масаж, теплу ванну або сауну.
Корисна порада
Якщо ви відчуваєте м'язовий біль під час або відразу після тренування, а можливості пробігтися або поплавати ні, то в якості «заминки» виконайте кілька вправ на розтяжку з глибоким диханням через діафрагму - животом.