Як долити воду в акумулятор. Як правильно доливати дистильовану воду в акумулятор.

При «кипінні» акумуляторних батарей (АКБ) падає рівень і збільшується щільність електроліту. Якщо вчасно не вжити необхідних заходів, то акумулятор з часом втратить свою ємність. Відновити ці показники можна, якщо долити воду в акумулятор.
Вам знадобиться
  • дистильована вода
Інструкція
1
Очистити поверхню АКБОчістка поверхні акумуляторної батареї необхідна з кількох причин. По-перше, поверхня може бути забруднена вилилася сірчаної кислотою, що небезпечно для працюючого і його одягу, по-друге, забруднення можу потрапити всередину АКБ і привести до його псування, по-третє, працювати в чистоті приємніше. Для очищення поверхні досить акуратно протерти вологою ганчіркою, краще змоченою розчином харчової соди. Поглиблення на верхній кришці, особливо навколо пробок (або заливних отворів), очищати краще за допомогою сірника.
2
Долити водуДолівать можна тільки дистильовану воду в ті банки, де рівень електроліту нижче мінімальної позначки. Визначити це в напівпрозорих АКБ можна по «ризикам» на боках корпусу. Усередині заливних отворів видно припливи, що позначають верхній і нижній рівні. Якщо міток немає, то слід орієнтуватися на рівень вище 10-15 мм над верхом пластин. Доливати воду в акумулятор найкраще за допомогою гумової груші, великого медичного шприца або скориставшись аерометри (вірніше зовнішньої колбою) для вимірювання щільності електроліту.
3
Виміряти щільність електролітаПлотность електроліту після того, як долили воду, відновлюється не відразу. Це пов'язано з тим, що в АКБ між пластинами є незначні проміжки, і змішування рідин відбувається дуже повільно (іноді щільність вирівнюється через кілька тижнів). Тому, після того, як долили воду, необхідно акумулятору отстоятся протягом декількох годин. Тільки тоді показники щільності наблизяться до реальних, і її можна вимірювати. Для точного визначення щільності необхідно провести кілька замірів через рівні проміжки часу. І якщо різниця між справжнім і попереднім вимірами незначна, акумулятор готовий до експлуатації після підзарядки.