Як знайти ритм.

Ритм в музиці, поряд з темпом і метром, є ключовою фігурою. Різні за тривалістю ноти в рамках твору створюють певну ритмічну картину, яка і задає основний тон твору.
Інструкція
1
Для того щоб ви самі могли визначити ритм твору необхідний навик і відчуття ритму. Вам допоможе зрозуміти з азів природу походження цього загадкового терміна звичайний прилад - метроном. Він «цокає» перевернутим догори ногами маятником і задає темп. Частота рухів змінюється шляхом перестановки грузиків, чим регулюється уповільнення або прискорення. Клацання - це не що інше, як монотонні рухи. В рамках вправи качайте в такт метроному головою з боку в бік. Це дуже корисна вправа, яке згодом допоможе вам виокремлювати головну лінію ритму в музичних творах. Змініть кількість ударів в хвилину і послухайте ритм. Для досягнення максимальної ефективності, проробляйте вправу в кожному темпі по 2 хвилини.
2
Переходьте до складнішого вправі. Увімкніть добре знайому пісню і спробуйте відбити ритм рукою. Спочатку беріть такт цілком - великий відрізок музичної композиції, який позначається ударної часткою, що має найбільш гучне та яскраве звучання в рамках композиції. Прислухайтеся і сконцентруйтеся тільки на цих частках і відбивайте ритм рукою або качайте головою, як у вправі з метрономом. Рухи повинні бути розміреними і чіткими.
3
Коли основний ритм знайдений, переходите до ненаголошених часткам. Щоб зрозуміти безударную частку, згадайте рахунок у вальсі - раз два три, раз два три ... На «раз» звучить ударна довга частка, а на «два» і «три» - ненаголошені і короткі. Основною ритм тут йде на «раз», а нас цікавлять тепер допоміжні частки. Вслухайтеся в вашу музичну композицію і відбивайте ритм на кожен значущий удар в проміжках між ударними частками. Дане вправу необхідно проробляти протягом двадцяти хвилин. Рекомендується спочатку відточити майстерність на улюблених творах і тільки потім переходити на малознайому музику.
4
Чим більше ви будете повторювати вправи формування почуття ритму, тим простіше вам буде з кожним разом вгадати і відбити його в будь пісні.