Як підключати галогенові лампи. Як підключити трансформатор для галогенних ламп.

На сьогоднішній день галогенні, або як їх називають «галогенові», лампи вважаються найдосконалішим джерелом світла. Їхнє світло схожий на сонячний, а віддача світла в таких лампах в 1,5-2,5 рази більше. В теж час незаперечною перевагою є і різноманітність форм, і велика кольорова гамма, і більший термін служби, на відміну від звичайних ламп розжарювання. Однак найголовнішим їх відмінністю є газ з домішками галогенів, яким заповнені лампи всередині.
Інструкція
1
Як показує практика галогенні світильники діляться на три види: низьковольтні, мережевої напруги і універсальні. Перші два типи при підключенні не вимагають використання трансформатора, в той час як останній вид галогенних світильників підключаються тільки через нього.
2
Для того щоб підключити низьковольтні галогенні світильники не потрібна установка трансформатора, так як вони мають вбудований трансформатор і готові до підключення до побутової мережі напруги. Іншими словами Вам необхідно лише вставити вилку в розетку. Але не варто забувати і про те, щоб потужність лампи не перевищувала максимальну зазначену в інструкції мощность.В водночас дані світильники мають істотний недолік. Не завжди лампи , випущені світовими виробниками, підходять до таких світильників. А китайські аналоги навряд чи зможуть послужити тривалу службу.
3
Другий варіант підключення галогенних світильників - через зовнішній трансформатор. В цьому випадку потужність використовуваного адаптера не повинна бути менше загальної суми потужностей всіх підключаються ламп. На перший погляд, в цьому немає нічого складного, проте, на перевірку можна зіткнутися з низкою проблем.
4
Наприклад, Вам необхідно підключити 4 лампи , загальна потужність яких становитиме 80 Ватт. Трансформаторів, розрахованих на таку потужність немає. В цьому випадку слід підключати світильник до адаптера потужність якого більше, але ні в якому разі не менше загальної потужності ламп. Іншими словами, якщо 4 лампи дають потужність в 80 Ватт, до такого світильника слід придбати трансформатор, розрахований на 105 Ватт.
5
Ще більш складний випадок, коли сумарна потужність ламп в світильнику перевищує максимальну потужність випускаються трансформаторів. В цьому випадку лампи підключають групами. Приміром, в світильнику 7 ламп, потужність кожної з яких становить 35 Ватт. В цьому випадку лампочки можна підключити за схемою: 4 + 3, 6 + 1, 2 + 2 + 3 або 2 + 2 + 2 + 1. Безумовно до кожної групи лампочок необхідно придбати відповідний трансформатор. При підключенні за схемою 4 + 3 будуть потрібні адаптери 150 Ватт і 105 Ватт відповідно; при варіанті 6 + 1 - один трансформатор повинен витримувати потужність в 210 Ватт, а другий відповідно лише 35 (можна використати з більшою потужністю) і так далі. Єдине, про що не слід забувати - це мінімальне навантаження, яка також вказана в документах до трансформаторів. Якщо одна лампа виробляє потужність менше мінімально допустимого навантаження адаптера, підключати таку лампу можна.