Як побудувати кар'єру в банку.

Банки вважаються одними з найпрестижніших місць роботи. Це цілком виправдано - фахівці багатьох банків отримують досить великі зарплати, мають можливість їздити у відрядження по всьому світу. Однак будувати кар'єру в банці непросто: насамперед, на це піде багато часу, найчастіше більше, ніж на побудову кар'єри в компанії, а по-друге, конкуренція серед банківських фахівців висока .
Інструкція
1
Перше, що слід розуміти - банк не є тим місцем, куди можна влаштуватися в будь-який момент. Кар'єра в банці майже завжди починається з нуля. Студенти старших курсів приходять в банки на літні стажування, влаштовуються на посади, які не потребують великого досвіду (операціоністи, фахівці колл-центру і т.д.) і повільно просуваються далі. З цих позицій при належному завзятті можна дорости до досить високих посад - наприклад, начальника управління або заступника начальника одного з підрозділів банку.
2
Зробити кар'єру в банці можна двома шляхами: 1. прийти в банк "з нуля", зі студентської лави і рости в цьому банці .2. переходити з банку в банк (на більш високі посади або просто на ті посади, які здаються вам більш підходящими і цікавими по функціоналу) .Перший шлях, як правило, легше і швидше. Однак не всім вдається робити успішну кар'єру в одному банці - з різних причин вона може раптом "зупинитися". В таких випадках варто подумати про перехід в інший банк.
3
У будь-якому банці існують дві групи посад: back-офіс і front-офіс. До першої групи належать фахівці з супроводу кредитних операцій, операцій з цінними паперами, юристи та інші фахівці. Від них вимагаються насамперед уважність, акуратність, вміння працювати з великими обсягами інформації. Це ті посади, на які рідко, але беруть фахівців з небанківської сфери. Співробітники другої групи - це "обличчя" банку. Вони спілкуються безпосередньо з клієнтами. Саме від них залежить ставлення клієнтів до даного банку. Для таких співробітників дуже важливі клієнтоорієнтованість, стресостійкість. Думаючи про кар'єру в банці, варто відразу вирішити, де вам буде легше працювати - в back- або front-офісі.
4
Фінансова галузь бурхливо розвивається, тому в банках майже щороку відкриваються нові відділи і потрібні співробітники різного профілю, які вміють справлятися з новими завданнями. Щоб побудувати успішну кар'єру в банці, необхідно бути в курсі всіх подібних змін, проходити корпоративне навчання. Конкуренція серед бажаючих працювати в банках досить висока, тому бажаючому побудувати кар'єру важливо бути досить активним, проявляти ініціативу і вміти працювати на результат.