Як зробити статистику.

Статистика (від лат. Status - стан речей) своїм завданням ставить збір, упорядкування, аналіз та зіставлення фактів в кількісному вираженні. Будь-яка галузь народного господарства має свою статистику , в тому числі й економічну. Аналіз діяльності будь-якого підприємства неможливо провести без збору статистичних даних.
Інструкція
1
Статистичні дані - основа будь-якого економічного аналізу. Крім того, вони необхідні для прогнозування і планування діяльності будь-якої компанії, установи, підприємства. Тим точнішим буде прогноз, ніж за більш тривалий період буде зібрана і оброблена статистична інформація.
2
Статистика, яка ведеться на кожному окремому підприємстві, дозволяє отримувати найбільш достовірну інформацію для того, щоб проаналізувати функціонування ринку праці, капіталу, товарів і послуг. До теперішнього часу статистика, як наука, надає економістам цілу систему математичних і статистичних методів і засобів, що застосовуються для розрахунку та контролю надійності статистичної інформації. До таких засобів і методів, широко використовуваним при обробці статистичних даних, відносяться метод угруповань, статистичні ряди розподілу, дисперсія, статистичні таблиці.
3
Статистика оперує абсолютними, відносними і середніми величинами. Абсолютними величинами є показники, які виражаються у вартісних, натуральних, умовно-натуральних і трудових величинах. Їх можна визначити і розрахунковим шляхом, як, наприклад, товарообіг. До відносних величинам відносяться ті, що дозволяють отримувати числове вираження різниці між двома порівнянними статистичними величинами. До середніх відносяться статистичні дані, отримані шляхом узагальнення кількісної оцінки економічних явищ, незалежно від відмінностей між окремими одиницями, складовими певну сукупність.
4
Для аналізу економічної діяльності підприємства використовуються і різні вибірки, метою яких є отримання достатньо представницьких і достовірних даних. Такі вибірки можуть бути механічними, типовими, серійними, комбінованими і малими.
5
Використовуючи дані статистики, можна розрахувати інфляцію, прибуток, рентабельність і зробити висновки про платоспроможність підприємства і його фінансової стійкості.
Соціальна мережа «ВКонтакте» надає користувачам різноманітні можливості. Однією з них є ведення статистики листування з іншими користувачами. Для створення статистики потрібно скористатися спеціальним скриптом.
Інструкція
1
Перейдіть на сторінку додатки для ведення статистики, посилання на яку ви знайдете нижче. Сервіс називається «Vkontakte Stats» і базується на спеціальному скрипт, що дозволяє підрахувати статистику переписки у соцмережі «ВКонтакте» з різними людьми. Ви зможете побачити, яка кількість повідомлень ви відправили тому чи іншому користувачеві, в який час були відправлені або отримані повідомлення, коли ви вели найбільш активну переписку і т.д.
2
Для успішної роботи скрипта необхідно зайти на http-версію сайту: http://vk.com. На https-версії скрипт працювати не буде. Якщо у вашому браузері включено автоматичне перенаправлення, перейдіть в меню «Мої налаштування» в соцмережі і в розділі «Безпека сторінки» відключіть використання безпечного з'єднання.
3
Перейдіть по посиланню програми, розташованої в головному меню сторінки даного сервісу і відкрийте додатком доступ до вашого профілю. Як тільки з'явиться напис «Login Success», можна закривати це вікно.
4
Скопіюйте вказаний в інструкціях код (починається з команди «javascript: ...»). Перейдіть в консоль вашого браузера: для Firefox - поєднання клавіш Ctrl + Shift + K, для Chrome - Ctrl + Shift + J, для Opera - Ctrl + Shift + I). Вставте скопійований код командою Ctrl + V і натисніть «Enter». Дочекайтеся закінчення роботи скрипта і перейдіть до перегляду вашої статистики. Якщо ви використовуєте браузер на основі платформи Chromium (Яндекс Браузер, Google Chrome і т.д.), ви можете також встановити спеціальне розширення «Vkontakte Stats», посилання на яке ви також знайдете в групі додатки.
Зверніть увагу
Будьте уважні і не попадайтеся на сайти і сервіси шахраїв, що пропонують завантажити додаток для перегляду статистики за гроші або зробити це, запровадивши на спеціальній сторінці ваші логін і пароль від профілю «ВКонтакте». Безкоштовну і безпечну версію скрипта ви знайдете тільки в офіційній групі «Vkontakte Stats».
Корисна порада
Якщо скрипт для створення статистики не спрацював, вивчіть довідкові матеріали в офіційній групі «Vkontakte Stats». Тут же ви можете задати яке вас цікавить техподдержке або іншим користувачам.