Як зробити сигналізацію в домашніх умовах.

Досить складно буває підібрати недорогу охоронну сигналізацію , наприклад, для захисту дачі. Використання готових промислових зразків в таких випадках може стати економічно невигідним. Саме час братися за інструменти і робити пристрій охорони своїми руками.
Вам знадобиться
  • Пасивний інфрачервоний датчик руху, сирена, елементи живлення (батарейки), тримач для батарейок, реле, ізоляційні трубочки, електричний дріт
Інструкція
1
Визначте, який тип охоронної сигналізації вам знадобиться. Насамперед, ймовірно, вас повинно цікавити оповіщення про вторгнення на територію, що охороняється. Найпростіше таке сигнальний пристрій може включати інфрачервоний датчик руху та сирену. Бажано, щоб сигнал включався на нетривалий час, після чого автоматично відключався, переходячи в черговий режим.
2
Для того щоб змонтувати таку сигналізацію , потрібні: пасивний інфрачервоний датчик руху, сирена на 12 В, елементи живлення (батарейки), тримач для батарейок, реле на 6 В, ізоляційні трубочки, провід .
3
Розкрийте датчик руху, вийміть кулясту частину і відігніть одну з опор (половинки тримаються на засувках). Вийміть плату. Стандартний датчик являє собою пасивний інфрачервоний приймач, що реагує на зміну величини потрапляє на нього випромінювання, а також простий оптичної системи. Бажано, щоб датчик мав кут огляду не менше 180 градусів.
4
Подайте харчування на датчик і підключіть обмотку реле. Штатний реле (воно розташовується в чорній коробочці) демонтуйте. Сирену і батареї живлення підключіть через клеми.
5
Оскільки всередині кулястої частини датчика недостатньо місця, виведіть реле за допомогою дротів в основу корпусу. Живлення через вимикач подається на датчик. Датчик спрацьовує і своїми замикаючими контактами включає сирену. Реле дозволяє підключити до пристрою нескольку сирен.
6
При перевірці дії вашої охоронної сигналізації не включайте сирену, що не захистивши попередньо вуха - незважаючи на невеликі розміри, сирена здатна поблизу викликати неприємні відчуття аж до пошкодження слуху.
7
За допомогою регулятора на датчику виставте час роботи сирени після спрацьовування пристрою, діапазон становить від кількох секунд до 8 хвилин. Встановіть датчик всередині приміщення, сирену виведіть на вулицю. Вимикач сирени виведіть в потаємне місце і включайте через 5 хвилин після включення датчика. Можна передбачити в якості вимикача замок від запалювання машини.
Зверніть увагу
Встановивши датчик руху на фасад заміського будинку і направивши його, наприклад, на вхідні двері або вікно, то, підключивши в якості виконавчого пристрою сирену і прожектор, отримаємо досить гучну і яскраву систему охорони. Датчики руху, залежно від конструкції, можуть використовуватися як на вулиці, так і в житлових приміщеннях, замінюючи, наприклад, навіть настінний вимикач.
Корисна порада
Оскільки датчик встановлюється високо, для його управління передбачений ІК брелок. При виявленні датчиком руху в охоронюваній зоні спрацьовує вбудована сирена з потужністю звукового сигналу 105 дБ.Устройство працює від батарейки 9 В або мережевого адаптера (купується додатково). Сигналізація з датчиком руху та сиреною Пристрій складається з двох блоків - датчика руху, поєднаного з пультом управління і провідний сирени, призначеної для установки поза приміщенням.
Сигналізація для дому необхідна для забезпечення безпеки вас і вашого майна. Застосування готових зразків іноді просто економічно невигідно. Зробити домашню сигналізацію не так складно.
Вам знадобиться
  • пасивний інфрачервоний датчик руху (датчик - вимикач освітлення); сирена, потужністю 12В; ізоляційні трубки; тримач для батарейок; проводи; реле на 6В.
Інструкція
1
Почніть роботу з датчика руху. Переведіть його з живлення 220В на 12В. Система зможе працювати і при напрузі живлення від 8В до 30В. При напрузі живлення в 12В необхідно встановити реле на 6В. (12В не спрацює).
2
Розкрийте датчик. Вийміть кулясту частина, відігнувши одну з опор. Вийміть плату. Датчик - це проста оптична система і пасивний ІЧ-приймач, що реагує на зміну величини потрапляє на нього ІЧ-випромінювання. Кут огляду датчика складає 180 градусів.
3
Подайте харчування до точок ліворуч, тобто на негативний і позитивний полюса від джерела живлення. А до точок праворуч підключіть обмотку реле. Штатний реле видаліть.
4
Оскільки місця в корпусі датчика недостатньо, виведіть реле через дроти в основу корпусу.
5
За допомогою регулятора на датчику виставте тривалість роботи сирени. Встановіть датчик всередині приміщення, а сирену виведіть на вулицю. Датчик спрацьовує відразу після подачі живлення, тому краще виведіть вимикач сирени в таємне місце та увімкніть його через кілька хвилин після включення датчика
6
Система готова і працює наступним чином: на датчик через вимикач подається харчування і коли він спрацьовує, подається напруга на обмотку реле, а реле, в свою чергу, включать сирену своїми замикаючими контактами.
7
При перевірці сигналізації на працездатність важливо захистити вуха, тому вона досить гучна і може призвести до пошкодження слуху, незважаючи на свій компактний розмір