Як зняти двигун з ВАЗа.

Для того щоб демонтувати двигун з автомобіля ВАЗ класичних моделей 2101-07, необхідно докласти деяких зусиль. Але, як кажуть на Сході: "Дорогу осилит идущий".
Вам знадобиться
  • Набір інструменту,
  • стропи,
  • підйомний механізм.
Інструкція
1
На підготовчому етапі зняття двигуна, з будь-якої моделі автомобілів ВАЗ, в першу чергу демонтуються капот і радіатор (не забудьте злити охолоджуючу рідину), та від'єднується акумуляторна батарея, яка також витягується зі свого гнізда.
2
Потім необхідно від'єднати вихлопні труби від випускного колектора, відкрутити гайки кріплення двигуна до опорних гумовим подушкам, від'єднати всі роз'єми електричної проводки, пов'язані з підключенням систем двигуна до бортової мережі автомобіля. Від'єднати тягу акселератора від карбюратора або інжектора. Зняти воздухоочиститель і високовольтні дроти разом з кришкою переривника-розподільника. А також треба від'єднати паливопровід.
3
Закінчивши роботи в моторному відсіку, в салоні автомобіля знімаємо важіль перемикання КПП разом з чохлом. Після чого виконуються роботи знизу машини: від'єднується від КПП карданний вал, знімається робочий циліндр зчеплення, від'єднується електрична проводка від датчика заднього ходу, а також трос спідометра, відкручується кронштейн задньої опори силового агрегату, викручується гвинт кріплення кабелю маси до двигуна і демонтується захист картера.
4
Тепер все готово до витягання силового агрегату з автомобіля (двигун, з'єднаний з КПП). Стропи зафіксуйте на голівці блоку циліндрів в спеціальних, передбачених заводом-виготовлювачем, скобах для зняття мотора. І обережно, не поспішаючи, починайте підйом двигуна з одночасним його зміщенням вперед по ходу автомобіля. Після того як двигун буде повністю виведений з моторного відсіку, укладіть його на заздалегідь підготовлене місце.
Зверніть увагу
Процедура зняття двигуна з автомобіля ВАЗ віднімає не більше двох годин за часом, навіть у людини, що має невеликий досвід виконання подібної роботи.