Як організувати правильно продажу.

Ефективні продажу - і наука, і мистецтво. Професійний продавець повинен знати багато секретів своєї справи, будь то велика корпоративна угода або торгівля на ринку корисними дрібницями. Як грамотно проінформувати потенційних покупців про ваш товар, завоювати їхню довіру і спонукати купити товар саме у вас?
Інструкція
1
У кожної продажу є свої етапи. Перший - знайомство. Не шкодуйте часу і коштів на попереднє - заочне - знайомство потенційних покупців з вашим товаром: рекламу, PR. Головне - не розхвалювати продукт продажу в найвищих ступенях, а показати, як з його допомогою споживач вирішить свою проблему.Прі зустрічі покажіть покупцеві, що він вам цікавий. Першочергова мета в перші хвилини знайомства - допомогти клієнту відкрито, вільно говорити про свої потреби та потреби. Будьте доброзичливі, нехай гість говорить спочатку більше, ніж ви.
2
Другий етап - презентація товару або послуги. Часто продавці в спілкуванні з покупцями використовують "мовні штампи" - заздалегідь підготовлені і відредаговані фрази. Тут важливо, щоб такі «речівки» не містили незрозумілих термінів і вживалися до місця. Ви повинні бути зрозумілі від першої до останньої фрази. При вибудовуванні розмови обов'язково враховуйте реакцію співрозмовника. Здатність виразно пояснити переваги того чи іншого продукту при продажу - важливе ділове якість продавця. Професіонал завжди буде з гідністю демонструвати ту ступінь послужливості, яка приємна покупцеві.
3
Важливий крок - робота з запереченнями. Як би ви не розписували гідності вашого продукту, у покупця можуть виникнути сумніви з приводу достовірності, точності повідомляється інформації, негативні реакції на якісь сторони потенційної угоди. Є чинники, безпосередньо ніяк не залежать від зусиль продавця в справі просування товару. Це не тільки встановлені ціни, затверджені умови доставки, але й приміщення торгової точки, можливість додаткової підтримки менеджерів та інші. Впливати на ці фактори рядовий продавець не може, але в інтересах справи інформувати керівництво про їх негативний вплив на продажу повинен. Пам'ятайте: заперечення покупців можуть стати цінною інформацією для вашої маркетингової служби, виробничого відділу. Можливо, продаж товару потребує додаткового стимулювання (зміна упаковки, зміна ціни, продаж супутніх товарів, накопичувальні знижки і т.д.). Аналізуйте всі зауваження клієнтів!
4
Заключний етап - укладання угоди. Важливо допомогти покупцеві прийняти рішення про покупку в той момент вашої бесіди, коли від нього надійдуть відповідні сигнали. Це можуть бути його додаткові питання, коментарі до них у майбутньому часі, а не в умовному способі («Так, ця блузка мені підійде» замість «Так, ця блузка могла б мені підійти»). Сигнал - інтерес до деталей, бажання познайомитися з інструкцією, уточнення фінансової сторони торгової угоди. Приведіть у цей момент вирішальний аргумент на користь вашого товару - найбільш значимий аргумент, який переконає споживача у правильності вибору.
Зверніть увагу
Корисно вчитися на помилках - краще на чужих, а не на своїх. Важливо робити уроки з будь-якою «торгової» ситуації. Уявіть: хтось із рідних вмовляє вас купити явну дрібницю. Прислухайтеся і придивіться уважно до того, як вас намагаються схилити до покупки, і ви отримаєте урок, який вартий того, щоб витратитися на непотрібну річ!
Корисна порада
Робота продавця чи не на 99% складається з спілкування. Відточування майстерності в цій сфері, знання психології та її законів, вдосконалення практичних навичок встановлення контакту з клієнтом і зворотного зв'язку з ним - прямий шлях до збільшення числа успішних продажів. Продавець - професія творча. Творчість в продажах - це пошук нових рішень старих проблем: наприклад, проблем з досконалим вивченням своїх товарів і послуг, умінням правильно переконувати покупця придбати товар, грамотно працювати з запереченнями.