Як замінити масло в двигуні. Як замінити масло в двигуні.

Міняти масло в двигуні машини необхідно, щоб забезпечити його нормальну роботу. Якщо цього не робити вчасно, то двигун не буде захищений від багатьох нюансів експлуатації - брудні і пилові дороги, неякісне паливо і т.д.
Інструкція
1
Перш ніж поміняти масло в двигуні, вам будуть потрібні необхідні інструменти: це гайкові ключі, воронка, каністра, нове масло і ліхтарик (якщо знадобиться). Робота передбачає трохи зусиль, і якщо у вас не виходить, то краще відправитися в автосервіс.
2
Починаючи роботу, необхідно вимкнути двигун вашого автомобіля, оскільки машинне масло дуже швидко нагрівається. Потім помістіть каністру для зливу під машину таким чином, щоб масло акуратно виливалося, не забруднивши приміщення.
3
За рахунок ключа потрібного вам розміру, починайте повільно послаблювати пробку піддону картера. Коли ключ не знадобиться, можете крутити пробку своїми руками, але тільки повільно. Коли відкрутіть пробку, встановіть зливний піддон, стежте, як випливає масло.
4
Закінчивши з відпрацьованим маслом, починайте відкручувати масляний фільтр. Послабивши його в підлогу обороту, зніміть ключ. Відкручуйте рукою фільтр, утримуючи його в рівновазі.
5
Потім вам потрібно лягти під автомобіль, і встановити новий олійною фільтр. Підключіть його до установчого фланця, зафіксуйте його відповідно до рекомендацій виробника. Надалі, знову зробіть установку на місце лючок або кришку, який ви зняли ще на самому початку. Вам потрібно зробити очистку поверхні навколо кришки. Також можуть бути інші забруднені місця, куди, можливо, потрапило масло (не можна користуватися водою і милом).
6
Вибирайтеся з-під автомобіля і підійміть капот: необхідно встановити місце розташування кришки для заливки масла. Якщо виникнуть які-небудь проблеми, то зверніться до керівництва по експлуатації. Відкрутіть кришку фільтра, і починайте потихеньку заливати нове масло. Найкраще скористатися воронкою, щоб не забруднитися.
7
Заливаючи масло, враховуйте розміри, норма - приблизно від 3 до 6 літрів. Як бачите, поміняти масло в двигуні виявляється не такою вже складною процедурою.
8
Закінчивши з заливанням, приберіть всі плями під капотом. І в кінці можете завести двигун, але не збільшуйте оберти. Найкраще дочекатися, коли датчик видасть нормальний тиск масла. Поки автомобіль працює, загляньте під машину: чи немає там якоїсь витоку? Якщо ні, то ви добре закінчили заміну машинного масла.
Процедура заміни масла - стандартна вельми поширена операція з обслуговування всіх автомобілів. Однак, на деяких моделях Ніссан виникають складності при доступі до масляного фільтру. Яскравий приклад - Ніссан "Теана".
Вам знадобиться
  • - ємність для збору відпрацьованого масла;
  • - ключ для відвернення зливної пробки;
  • - викрутка
Інструкція
1
Перед заміною масла з'ясуйте в інструкції по експлуатації кількість масла, що заливається (заправний обсяг) і його марку. Завжди застосовуйте тільки рекомендоване заводом-виготовлювачем моторне масло . При відсутності (втраті) інструкції з'ясуйте марку застосовуваного масла на кришці заливної горловини.
2
Перед проведенням процедури заміни масла прогрійте двигун. Це необхідно, щоб масло злилося швидше і в повному обсязі. Встановіть автомобіль на оглядову яму або естакаду. Зніміть пробку на масло наливний горловині силового агрегату.
3
При погляді на передню частину автомобіля знизу, знайдіть лючок за внутрішньою стороною правого колеса, а в районі картера двигуна - зливну пробку. Під пробку підставте ємність для збору старого масла і відверніть її ключем. Ніколи не зливайте відпрацьоване масло на землю! Отщелкнув пістони кріплення лючка, акуратно зніміть його.
4
У ніші під люком знайдіть масляний фільтр і шківи. Акуратно відверніть фільтр так, щоб потекшее масло не забруднити шківи та одяг. Після закінчення зливу масла витріть пролилося і протріть посадочне місце масло фільтра. При кожній заміні масла обов'язково міняйте масляний фільтр.
5
Для установки нового масло фільтра на його штатне місце, змастіть свіжим моторним масло м прокладку фільтра і укрутіть фільтруючий елемент з моментом затяжки 15-20 Нм. Уважно огляньте зливну пробку і очистіть її від нальоту на магніті. Мідне кільце, встановлене на пробці замініть новим. При відсутності нового кільця, візьміть старе, нагрійте його до червоного в полум'ї і остудіть в холодній воді. Пробку загорніть із зусиллям 30-40 Нм
6
Через масло наливну горловину двигуна залийте свіже масло до максимально допустимого рівня. Запустіть двигун і переконаєтеся, що датчики показують нормальний тиск масла. Перевірте рівень масла і долийте при необхідності.
7
Після цього поставте лючок на штатне місце і загорніть пробку масло наливної горловини. Терміни заміни масла дізнайтеся в інструкції з експлуатації або у фірмових сервісних центрах. При експлуатації автомобіля в тяжких умовах частіше проводите заміну масла.
Зверніть увагу
Як замінити масло Це звичайна операція з обслуговування двигуна, і виконати її можна навіть не маючи підйомника. Зі зміною масла необхідно замінити і масляний фільтр. Іноді водії ставлять запитання: "Чи можна замінити масло, а фільтр залишити старий?" Брудне масло, хоч ви його і злили, завжди залишається в невеликій кількості на стінках двигуна, в різних "кишенях" і, звичайно ж, в самому масляному фільтрі.