Як визначити вартість будинку.

Вартість будинку залежить від місця, де він розташований, від його площі та поверховості. Великий вплив на ціну житла надає наявність земельної ділянки та господарських будівель.
Інструкція
1
Вивчіть ціни на схожі будинку. Бажано, щоб вони знаходилися поряд з вашим. Почитайте газети, подивіться в інтернеті. Вартість будинку залежить від матеріалу, з якого він зроблений, наявності комунікацій, гаража та господарських будівель. Будинок з лазнею і будиночком для гостей збільшить ціну. Велике значення має планування будинку, зроблений в ньому ремонт. Вартість будинку визначає також наявність балкона або тераси. Будинок в 2-3 поверхи буде коштувати дорожче одноповерхового. Якщо у вас є камін, це також вплине на ціну.
2
Визначтеся за вартістю на будинку у вашому районі. Якщо ви оцінюєте заміський будинок, то ціна його буде нижчою, ніж в межах міста. Визначає ціну заміського будинку віддаленість від центральної траси і магазинів. Будинок буде коштувати дорожче, якщо поруч є ліс або річка.
3
Дізнайтеся ринкову вартість землі, на якій розташований ваш будинок. Зробити це вам допоможуть у земельному комітеті. На ціну вплине величина земельної ділянки. Будинок з садом, ставком або невеликим парком оцінюється вище.
4
Допоможуть вам визначитися в ціні агентства з нерухомості. Поговоріть з ріелторами, вивчіть варіанти. Фахівці оцінять ваш будинок, виходячи з попиту і пропозицій на ринку нерухомості.
5
Зверніться в фірми з оцінки нерухомості. Професійні оцінювачі розрахують вам ринкову вартість будинку, виходячи з поточних цін.
6
Подивіться сайти інтернету. На багатьох сайтах агентств з нерухомості ви зможете визначити приблизну вартість будинку, заповнивши спеціальну форму. У ній вказується район знаходження нерухомості, поверховість, площа будинку і ділянки, та інші основні параметри для оцінки.