Як налаштовувати семиструнну гітару.

Колись російська семиструнная гітара була дуже популярна в самих різних колах суспільства. На ній грали в великосвітських салонах і на робочих околицях. На жаль, останнім часом цей інструмент звучить не особливо часто. Між тим у семиструнної гітари можливостей анітрохи не менше, ніж про дуже популярною зараз іспанської шестиструнної гітари. Однак перед тим, як починати вивчати особливості цього інструменту, його необхідно налаштувати.
Вам знадобиться
  • Камертон або фортепіанна клавіатура
Інструкція
1
Деякі виконавці налаштовують гітару під голос, щоб можна було акомпанувати собі, використовуючи найпростіші акорди. Але найкраще налаштувати гітару по камертону. Перша струна семиструнної гітари звучить як ре першої октави. Відповідно, якщо у вас камертон з вусиками, то потрібно першу струну затиснути на сьомому ладу і налаштувати в унісон зі звуком камертона. Затиснута на сьомому ладу перша струна дає звук ля.
2
Другу струну затисніть на третьому ладу. Вона повинна збігатися з відкритою першою струною, тобто давати звук ре. Відкрита друга струна звучить як сі малої октави.
3
Відкрита третя струна дає звук сіль. А це означає, що якщо її затиснути на четвертому ладу, то вона звучатиме в унісон з відкритою першою. При цьому у добре налаштованої гітари одні й ті ж звуки, взяті на різних струнах і в різних позиціях, повинні між собою збігатися. Перевірте, наскільки третя струна налаштована по відношенню до першої. Затисніть першу струну на п'ятому ладу. З відкритою третьої струною вона повинна при цьому звучати в октаву.
4
Четверта струна дає звук ре налаштовується в октаву з першої. При цьому якщо її затиснути на патом ладу, вона повинна збігатися з відкритою третьої струною. Перевірте її збіг з першою струною, затиснувши на дванадцятому ладу. Струни повинні звучати в унісон.
5
П'ята і шоста струни настроюються по типу другої і третьої. П'яту затисніть на третьому ладу, щоб вона давала той же звук, що й відкрита четверта. Шоста струна затискається на четвертому ладу і звучить при цьому в унісон з відкритою п'ятою. При цьому п'ята струна повинна давати чисту октаву з другої, а шоста - з третього. Можна перевірити настройку цих струн, затиснувши кожну з них на дванадцятому ладу. З другої і третьої струнами вони повинні при цьому давати унісон.
6
Є кілька варіантів настройки для сьомий струни. Найбільш поширена, яка вказується звичайно в підручниках і якою користуються виконавці класичної музики - це коли сьома струна настроюється як ре. Тобто її затискають на п'ятому ладу і налаштовують в унісон з відкритою шостий. З четвертої струною сьома дає чисту октаву, з першої - відповідно, дві октави. Але є виконавці, які налаштовують цю струну як ми або ля.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=q5aj_LfU7uQ
Зверніть увагу
Настроюючи гітару, зверніть увагу на висоту струн над грифом. Занадто високо натягнуті струни дають дуже велика напруга, і гриф може «повести». Особливо це характерно для фабричних гітар з металевими струнами. Тому перед налаштуванням підкрутіть гвинт кріплення грифа, якщо він є.
Корисна порада
Не змінюйте семіструнку вище, ніж належить по камертону. Є небезпека «перетягнути» струни і зламати колок третій струни. Якщо ви налаштовуєте гітару під голос, налаштуйте її нижче камертона і підберіть іншу зручну тональність В крайньому випадку можна скористатися каподастр. .