Як зшити черепаху.

Декоративні диванні подушки здатні зробити оригінальним інтер'єр навіть дуже скромно обставленій кімнаті. Подушки у вигляді різних тварин напевно сподобаються вашій дитині, та й дорослим в такій кімнаті буде радісно і затишно. Подушку можна зробити, наприклад, у вигляді черепахи. У такої подушки може бути безліч функцій. На ній можна сидіти, лежати, а для дитини зшита маминими руками весела черепашка може стати улюбленою іграшкою. Тому поройтесь в шафі з залишками тканин і непотрібною одягом. Напевно там знайдеться все, що необхідно для шиття такої подушки.
Вам знадобиться
  • Шматок щільної тканини для черевця
  • Шматок тканини побільше і помягче для панцира
  • Кілька однакових шматків для лап, хвоста і голови
  • Поролон або синтепон
  • Папір чи картон
  • Циркуль
  • Олівець
  • Голки, нитки, ножиці, шматочок крейди
Інструкція
1
Черепаха складається з досить простих форм, тому можна її робити без викрійки. Але якщо ви не дуже впевнені в своїх здібностях до розкрою тканини, то краще викрійку зробіть. Накресліть на папері два кола. Радіус одного з них повинен бути більше радіуса іншого сантиметрів на 5. Маленький коло призначений для черевця, великий - для панцира. Для голови викроїте прямокутник, ширина якого дорівнює приблизно половині радіуса меншою окружності, а довжина - трохи більше. Не забудьте про те, що для голови будуть потрібні 2 деталі з тканини, точно так само, як для лап і для хвоста. Для лап накресліть прямокутник трохи коротший і вужче голови, а для хвоста - рівнобедрений трикутник тієї ж довжини, що і лапи.
2
Переведіть паперову викрійку на тканину, не забувши про припуски. Щоб зручніше було шити, спочатку обведіть круги строго по викрійці, потім додайте припуск. В декількох місцях зробіть в пріпуськах виїмки, не доходячи до лінії 1-2 мм. У вас повинно вийти по 1 деталі черевця і панцира, по 2 деталі для голови і хвоста і 8 деталей для лап. Виміряйте товщину поролону і викроїте для лап і голови стрічки, довжина яких дорівнює периметру прямокутника, мінус одна ширина.
3
Почніть шити з лап і голови. Візьміть один з призначених для голови прямокутників і стрічку. Складіть їх лицьовими сторонами один до одного. Поєднайте зріз стрічки з довжиною прямокутника, потім з його шириною і з другої завдовжки. Змітайте і сострочіть шов Точно так же пришийте до стрічки другий прямокутник. Виверніть голову і набийте її поролоном або синтепоном. Точно так же зшийте всі 4 лапи. Деталі хвоста просто сострочіть між собою, залишивши 1 шов иезакладені.
4
Покладіть черевце черепахи лицьовою стороною вниз. Розкладіть на нього лапи, хвіст і голову і намітьте місця, куди ви їх пришиєте. Лапи розташуйте симетрично.
5
Панцир черепахи присборить швом «вперед голку» так, щоб довжина кола стала дорівнює з довжиною кола черевця. Складіть панцир і черевце лицьовими сторонами один до одного, змітайте їх і сострочіть, залишаючи незашітие місця для голови, лап і хвоста. Виверніть тіло черепахи і набийте його поролоном або синтепоном.
6
Вставте в иезакладені отвори лапи, хвіст і голову. Приметайте їх, захоплюючи голкою і поролон. Акуратно підігніть і закладіть всередину припуски черевця і панцира. Пристрочите деталі або пришити їх вручну. Вишийте на голові очки і рот, а на лапках - кігтики.
Корисна порада
Панцир можна зшити з окремих клаптиків. Спочатку викроїте коло, потім наріжте квадратиків різного кольору. Настрочити їх на круг і відстрочити зігзагом.Можно зробити черепах з піднятою головою. Для цього між головою і тулубом вставте тверду, але гнучку дріт.