Як звільнитися красиво.

Зараз мало у кого виходить пропрацювати на одному місці десяток-другий років. Сучасна динамічне життя змушує нас міняти не тільки місця роботи, але іноді і вид трудової діяльності в цілому. При цьому краще звільнятися, залишаючи про себе позитивні враження.
Інструкція
1
Невідомо, як повернеться ваше життя, тому при звільненні проявіть максимум такту. Завчасно повідомте вашому роботодавцю про свій намір змінити місце роботи. Поясніть свою позицію, щоб він зрозумів причини вашого звільнення.
2
При розмові з начальством тримайтеся впевнено і спокійно. У бесіді висловіть подяку за позитивні моменти у вашій роботі, за надану можливість поповнити і збагатити свій досвід.
3
Своїх колег також попередьте заздалегідь про свій відхід. Це дасть їм можливість розподілити вашу навантаження між собою, поки на ваше місце не візьмуть нового працівника. При необхідності навчіть людини, що готується на вашу посаду.
4
Закінчите всі свої справи, виконайте взяті на себе зобов'язання. Максимально можливе відзвітуйте перед керівництвом, щоб уникнути недомовок з приводу невиконаної роботи. Особливо будьте уважні в оформленні документації.
5
Якщо ви йдете в конкуруючу організацію чи у вашого майбутнього роботодавця краще умови праці, не варто озвучувати це із захопленням. Це буде викликати заздрість у ваших колег і досаду у начальника. Нехай вони відпустять вас з легким серцем.
6
Після закінчення строку відпрацювання, організуйте колегам чаювання. Подякуйте їм за надану допомогу. Підкресліть у кожного їх кращі професійні якості, особливо ті, які поповнили вашу особисту скарбничку. Не варто обривати налагоджені зв'язки: вони можуть стати в нагоді вам надалі.
7
Обов'язково перевірте правильність оформлення ваших документів, записів у трудовій книжці. Цим ви позбавите себе від прикрих непорозумінь і витрати часу на переоформлення.
Діяльність військовослужбовців суворо підпорядкована законам і військового статуту, тому має свої особливості оформлення відставки та інших процедур. При службі за контрактом військовослужбовці можуть звільнитися за вислугою років, закінченню терміну дії контракту або з поважної причини.
Інструкція
1
Відповідно до встановленого законодавством військовослужбовець має право на звільнення в запас і отримання пенсії за вислугою років після досягнення нею віку 40 років. Проте в разі служби за контрактом у ньому може бути зазначено інше, тому заздалегідь з'ясуйте повний термін вашої служби, а також всі надані права. В крайньому випадку, якщо у вас виникли надзвичайні обставини, можна звільнитися зі служби раніше встановлюваного терміну. Обманювати командування при цьому категорично забороняється, в іншому випадку ви будете притягнуті до кримінальної відповідальності.
2
Першою з основних причин, по яких військовослужбовець має право на дострокове звільнення, є неможливість утримувати сім'ю. В даному випадку військова комісія повинна розглянути поточний прожитковий мінімум в тому регіоні, де проживає ваша сім'я, і, якщо родичі дійсно потребують серйозної підтримки, ваша заява на догляд буде задоволено.
3
Ще одна з можливих причин раннього звільнення - смерть близького родича. У цьому випадку знову важливо, щоб це перешкоджало вашій службі і вимагало якнайшвидшого повернення до місця реєстрації. Наступні причини припинення служби знову співвідносяться з поточним станом вашої родини, наприклад, при вагітності дружини військовослужбовця і необхідності догляду за нею, вихованні дитини без другого батька і т.д.
4
Напишіть рапорт вашому командуванню, вказавши причину звільнення. Дочекайтеся підписання документа і його розгляду атестаційною комісією, яка має право виконати це протягом півроку в залежності від черги заявок. Після цього вас сповістять про підсумковому рішенні, і, якщо воно позитивно, ви отримаєте дозвіл на звільнення, а також всі належні до цього моменту виплати.