Як лікувати розтягнення суглоба.

Розтягнення суглоба - неприємна травма, яка проявляється різким болем в області щиколотки (найчастіше). Вилікувати розтягнення можна холодом, йодом, тугою пов'язкою, компресами і мазями. При лікуванні важливо виявляти послідовність і терпіння.
Вам знадобиться
  • - йод;
  • - троксевазин-гель;
  • - бодяга;
  • - горілка.
Інструкція
1
Травмована область, як правило, швидко опухає, дуже болить, ходити стає важко. Якомога швидше прикладіть до хворого місця щось холодне, аж до шматка м'яса з морозилки або намочений в холодній воді рушник. Це допоможе зменшити набряк.
2
Виключіть перелом ноги. Якщо кістка ціла і накладення гіпсу не потрібно (а це можна визначити лише за допомогою рентгена), лікування розтягування суглоба можна проводити вдома.
3
Зробіть йодну сітку на місці розтягнення. Наносите її по 2-3 рази щодня, поки не спаде припухлість.
4
Пошкоджений суглоб зафіксуйте накладенням дуже тугий пов'язки. У міру її послаблення і для того, щоб в черговий раз зробити йодну сітку, пов'язку потрібно буде знімати і перетягувати заново, навіть на ніч.
5
У перші дні нога болить дуже сильно, тому дотримуйте спокій і намагайтеся ходити якомога менше.
6
Як правило, при сильному розтягуванні і тим більше при розриві зв'язок ушкоджуються кровоносні судини, утворюється велика гематома і нога синіє і навіть майже чорніє. У цьому випадку кілька разів на день втирайте троксевазин-гель (для відновлення стінок судин) і користуйтеся бодягою або маззю з її змістом, яка сприяє розсмоктуванню гематом і синців.
7
Через три-чотири дні можна починати робити теплі компреси, які допоможуть впоратися з болем і зняти набряк. На цій стадії лікування корисні і компреси з горілки. Не користуйтеся чистим спиртом - він може спалити шкіру.
8
І найважливіше - розтягнення суглоба обов'язково потрібно лікувати до кінця, до повного відновлення і зміцнення зв'язок, щоб зникли всякі симптоми. Робіть 15-хвилинний масаж щиколотки, носите тугу пов'язку не менш тижні після того, як шкірні покриви відновлять природний колір, інакше не виключені рецидиви.