Як розібрати двигун.

Іноді буває, що автовласникам доводиться ремонтувати двигун на своїй машині самостійно.
Вам знадобиться
  • - набір слюсарних інструментів
  • - дрантя
Інструкція
1
Страшного в подібній операції нічого немає. Необхідно запастися тільки терпінням і витримкою, та ще мати під рукою комплект хороших інструментов.Ітак, приступимо. Припустимо, серце залізного коня вже лежить на вашому верстаті в гаражі чи іншому, тимчасово пристосованому для ремонту, столі. Для початку необхідно звільнити мотор від усього навісного обладнання. Демонтуйте генератор, стартер, водяний насос, бензонасос (якщо є), що всмоктує і вихлопної колектори, переривник-розподільник запалювання, натяжна ролик ременя приводу распредвала і сам ремінь (якщо є).
2
Далі знімаєте передній шків коленвала, кришку клапанів, передню кришку газорозподільного механізму, піддон картера, маслонасос, ланцюг распредвала, шестерні газорозподільного механізму, распредвал (и), головку блоку циліндрів, зчеплення і маховик.
3
Тепер можна приступити до розбирання кривошипно-шатунного механізму. Встановіть двигун догори дном. Так буде набагато зручніше виконувати демонтаж коленвала. І приступимо по черзі звільняти колінвал від шатунів з поршнями. Розкрутивши шийку шатуна, дерев'яної або пластиковою ручкою молотка утопите поршень в циліндрі, і знову наживите на шатуне його ж шийку.
4
Звільнивши колінвал двигуна від шатунів з поршнями, можна приступити до демонтажу самої відповідальної деталі мотора. По черзі, попередньо пронумерувавши корінні опори (якщо на них немає заводських міток), якими кріпиться колінчастий вал, починайте відкручувати і складати їх в строго визначеному, орієнтуючись по двигуну, порядку.
5
Після вилучення клонували, покладіть двигун на бік і вийміть з нього поршні з шатунами. На цьому все. Тепер залишилося тільки перемити всі деталі в дизпаливі або гасі, дотримуючись заходів пожежної безпеки.