Як пришити мереживо. самі пришиваємо мережива до топу.

Мереживні полотно, ажурне шиття різної фактури, незважаючи на свою вишуканість, вважається матеріалом, який в обробці має досить багато проблем. Але зате як дивовижно виглядають вироби з використанням повітряних мережив. Весільні сукні, блузки, білизна оброблені мереживами знову і знову притягують до себе погляд. Але мало зуміти зшити річ з використанням прекрасного прикраси. Потрібно мати уявлення про те, як правильно пришивати мережива, щоб вони виглядали бездоганно.
Вам знадобиться
  • мереживо, ножиці, нитки, голка.
Інструкція
1
Перш ніж пришивати мереживо , виперіть його, так як в більшості випадків воно дає усадку. А це може призвести до стягання тканини. Розкладіть мереживо на м'якій поверхні виворотом вгору і пропрасуйте - це збереже рельєф мереживного візерунка.
2
Якщо потрібно просто пришити мереживо без зборок, для цього на край тканини покладіть внахлест край мережива і приметайте, після чого пришийте на машинці швом "зигзаг". Допускається пришивати і звичайним простим стібком. Нитки підбирайте під колір мережива. Можна пришити його таким же способом з тією різницею, що зверху буде знаходитися підгорнутий край тканини. У цьому випадку нитки за кольором повинні збігатися з тканиною.
3
Якщо передбачається прісборіванія мережива, то для цього спочатку прошийте його по краю широким стібком на машині, прісоберіте на нитку, а потім приметайте до краю виробу. Потім пришийте рядком зигзаг.
4
Можна пришити мереживо бантовими або звичайними складками. Для цього добре підходить мереживо з повторюваним малюнком. Защипують складки через рівні проміжки (звичайні або зустрічні) і відразу приметувати мереживо до краю виробу. В даному випадку допустимо пришивати мереживо як по краю, так і в його середині, що досить часто застосовується для обробки.
5
Мереживо пришивають не тільки по самому краю речі, але і в середині, наприклад, по кокетці або через рівну відстань по всій довжині виробу. Для цього виберіть тип шва на свій розсуд - зигзаг або просту рядок.
6
Щоб пришити шиття (зазвичай у нього оброблена тільки одна сторона) для цього основна тканина накладається зверху. У цьому випадку можна скористатися однією з декоративних строчок, яких зазвичай у машині запрограмовано досить багато. Нитки в цьому випадку можна підібрати в тон або навпаки, контрастні.
7
Іноді необхідно зшити дві частини мереживного полотна. Якщо шити звичайної рядком, то вийде некрасивий товстий шов, який «розрізає» малюнок. Щоб цього уникнути, мережива необхідно розраховувати із запасом, що дозволить застосувати інший спосіб зшивання. Гострими ножицями обережно виріжте малюнок по контуру, накладіть його на іншу частину таким чином, щоб візерунок однієї шматка мереживного полотна гармоніював з іншим. Приколіть голками, потім приметайте по контуру і пришити на машині дрібним швом "зигзаг".
Корисна порада
Перед використанням мережива обов'язково його виперіть і пропрасуйте.