Як визначити готовність до школи.

У перший клас дитини прийнято приводити в 6-7 років. Вважається, що до цього віку він уже підготовлений до школі . Насправді цей критерій суто індивідуальний. Є кілька ознак реальної готовності дітей до школі .
Інструкція
1
Фізичне развітіе.Убедітесь в тому, що ваша дитина володіє хорошим здоров'ям, не страждає порушеннями зору і слуху, здатний виконувати фізичні вправи. Крім цього він повинен володіти достатньою старанністю.
2
Емоційне развітіе.Трезво оціните поведінку своєї дитини серед однолітків. Яким чином відбувається це спілкування? Відчуває він радість від спілкування з ними? Не останнім фактором є самостійність і вміння переключатися з одного роду діяльності на інше.
3
Мовне развітіе.Ребенок, підготовлений до школі , повинен володіти грамотною мовою, легко відповідати на питання, пояснювати призначення та місце розташування речей. Крім того, він повинен чітко розмовляти і вміти скласти невелику розповідь. Наприклад, розповісти про те, як пройшов день у дитячому садку.
4
Когнітивне развітіе.Проведіте кілька тестів, суть яких полягає у здатності дитини визначити схожість і несхожість предметів. Наприклад: всі кубики схожі, оскільки мають однакову форму. Але в той же час вони різні, так як пофарбовані в різні кольори.
5
Три вище перелічених ознаки є психологічними складовими підготовки дитини. Але в даний час в школах від першокласників вимагають і наявності інтелектуального розвитку: знання цифр від 1 до 10, складання завдань з однією дією, вміння розділити слова на склади і т. Д. Повний список вимог ви можете дізнатися в школі , в яку хочете віддати майбутнього учня.
6
Підготовка дітей до навчання складається з безлічі факторів. Якщо ви вважаєте, що ваша дитина відповідає практично всім вимогам, значить, йому прийшла пора йти до школи. У зворотному випадку почекайте ще один рік. У цей період займіться підготовкою дитини за допомогою фахівців або самостійно. І постарайтеся прищепити дитині найголовніше якість - інтерес до навчального процесу.