Як визначити якість молочних продуктів.

В даний час в магазинах пропонується величезний вибір молочних продуктів. Але при всьому цьому різноманітті велика ймовірність придбати неякісний продукт. Адже останнім часом нерідкі випадки фальсифікації молока, використання виробниками всіляких добавок, наповнювачів, ароматизаторів. А справжні молочні продукти, згідно тандартам, повинні містити тільки компоненти молочного походження. Так як же вибрати «правильний» молочний продукт і не помилитися в пропонованому асортименті.
Інструкція
1
По-перше, візьміть за правило купувати молочні продукти тільки в магазинах. Тут ризик купити неякісну продукцію у рази менше, ніж в інших місцях. Що стосується домашніх молочних продуктів, які зазвичай продаються на ринках і базарах, то вони, звичайно ж, є більш корисними та цінними для здоров'я, але лише в тому випадку, якщо зроблені з молока здорової тваринного та з дотриманням санітарно-гігієнічних умов.
2
При виборі молочних продуктів особливу увагу звертайте на терміни зберігання. Так, для кисло молочних продуктів без термічної обробки термін придатності становить близько тижня, а для молочних виробів, до складу яких не входять стабілізатори, і того менше - 4 -5 днів.
3
Слід також уважно вивчити і склад продукції, позначений на упаковці, так як якість перш за все залежить від сировини та інгредієнтів. Наприклад, вершкове масло не повинне складатися з рослинних жирів, в іншому випадку, це вже буде не масло, а спред.
4
Без побоювання для здоров'я можна купувати пастеризоване і стерилізоване молоко, але знову ж таки за умови дотримання термінів придатності.
5
Якщо ви все-таки купуєте молоко на базарах, то беріть тільки в скляних банках. Про натуральності молока можна дізнатися по шару вершків, який повинен бути товщиною приблизно в 2-3 пальця. А шар у вигляді тоненькою пленочки вказує на те, що молоко було розбавлене або ж пропущено через сепаратор. Можна перевірити молоко і на наявність різних домішок. Для цього нам знадобиться лакмусовий папірець. Опустіть папір синього кольору в молоко - якщо вона стала червоною, значить, в молоці є хімічні домішки. А червона лакмусовий папірець, який при подібному експерименті придбає синій колір, вказує на наявність в молоці соди.
6
Деякі недобросовісні продавці додають в сметану крохмаль в якості згущувача. Щоб визначити в домашніх умовах його наявність, достатньо крапнути в сметану йод. Якщо сметана посиніє, то там однозначно присутня крохмаль.
7
Можна визначити в домашніх умовах і ступінь свіжості сиру. Свіжий сир повинен бути однорідним за складом і кольором. Якщо він має жовтуватий відтінок, то це несвіжий продукт, а рожевий колір свідчить про буйному зрості мікроорганізмів. І те, і інше набувати можна!
8
Окремої розмови заслуговує і вибір улюблених ласощів і дітей, і дорослих - морозива. До його покупці варто ставитися з особливою обережністю. Якщо брикет морозива деформований, значить, його вже розморожували. Це, природно, не додасть смаку нашому продукту. Якщо ж морозиво тане ще до того, як ви починаєте його їсти, то воно містить занадто багато води або цукру. Про тривалому зберіганні продукту говорить нерівномірний колір морозива, а про надлишок води можна судити по кристаликів льоду на продукті.
9
Для того, щоб не постраждало ваше здоров'я, будьте більш вимогливим і уважним до свого вибору і купуйте перевірені продукти.