Як зупинити кровотечу після видалення зуба. сильно кровоточить десно після видалення зуба.

Сучасна стоматологія намагається боротися за зуб до останнього. Але бувають ситуації, коли врятувати його вже не можна. Виникнення інфекції і поразка здебільшого зуба карієсом є показанням для його видалення. Але на цій операції страждання пацієнта не закінчуються, особливо якщо у нього не припиняється кровотеча з лунки видаленого зуба.
Інструкція
1
Навіть якщо кровотеча з лунки, що виникло відразу після видалення зуба, зупинено в кабінеті стоматолога, розслаблятися рано. Разом з анестетиком, застосовуваним для знеболювання, часто використовується адреналін, який скорочує стінки дрібних судин в рані. Його друга фаза дії починається через 2 години, коли судини починають розширюватися. Через це у пацієнта часто виникає повторне кровотеча. Цей стан не є небезпечним і з ним можна впоратися в домашніх умовах.
2
Зробіть тугий тампон із стерильної марлі чи вати. Покладіть його на місце кровотечі і сильно прикусите. Послаблювати тиск не можна протягом 20 хвилин, за цей час в кровоточить посудині повинен утворитися тромб. Найближчі кілька годин вам слід провести в спокої для того, щоб посудину знов не почав кровоточити. Якщо тампон, витягнутий з лунки видаленого зуба, що не буде наскрізь просякнутий кров'ю, значить, вам вдалося зупинити кровотечу.
3
У разі неефективності попереднього кроку можна повторити процедуру, але вже із застосуванням перекису водню. Просочіть тампон 3% розчином ліки і виконайте всі вищеописані маніпуляції.
4
Якщо сильна кровотеча не зупиняється, значить, вам не обійтися без повторного відвідування стоматолога. Спеціаліст знеболить лунку, видалить кров'яний згусток і визначить причину кровотечі. Артеріальний кровотеча зупиняють за допомогою електрокоагуляції або накладення швів. Кровотеча з глибини лунки тампонируют, починаючи з її дна. Хороший ефект надає накладення гемостатической губки.
5
Якщо і ці заходи не допомагають, показано застосування ліків, що підвищують згортання крові. Але перед цим хворий в терміновому порядку повинен здати аналізи, щоб лікар переконався у відсутності протипоказань до використання лікарських препаратів.
6
Якщо в умовах стоматологічного кабінету кровотеча не можуть зупинити протягом декількох діб, хворому показана госпіталізація.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=j3su3qx7Z7E
Зверніть увагу
Вторинна кровотеча, що виникає через декілька днів після видалення зуба, викликане запальним процесом. В цьому випадку домашні заходи зупинки кровотечі неефективні, тому варто терміново звернутися до стоматологу.Нельзя полоскати рот протягом доби після видалення зуба щоб уникнути видалення кров'яного згустку з лунки.
Корисна порада
Знеболюючі лікарські препарати (анальге, нурофен, кетанов і т.д.) знижують згортання крові, тому застосовувати їх після видалення зуба потрібно з великою обережністю.