Як налаштовувати супутникову антену.

Супутникове телебачення - це комплект устаткування, використовуваний для прийому телевізійних програм, які передаються через супутники зв'язку. Вони розташовуються над екватором на геостаціонарних орбітах. Найбільш проста система - супутникова антена («тарілка»), конвертор і супутниковий ресивер. Також супутникове обладнання дозволяє налагодити телефонне або інтернет повідомлення в місцях, де звичайні системи зв'язку недоступні. На даний момент поширені супутникові системи, орієнтовані на налаштування на три супутника: Amos, Sirius і Hot Bird.
Вам знадобиться
  • супутникова антена, ресивер, телевізор, компас програма Satellite Antenna Alignmen
Інструкція
1
Встановіть центральний супутник (в цьому випадку це Sirius), для цього провід від конвертора підключіть до входу 1 DiSEqC - перемикача, а потім з виходу «Receiver» підключити кабель на вхід тюнера. Для продовження налаштування необхідно підключити супутниковий ресивер до телевізора і, відповідно до інструкції, призвести необхідні установки параметрів. Виберіть в головному меню тюнера обрати режим «Установка антени», в «Пошук вручну» встановіть частоту 11766 MHz, поляризація «H» (горизонтальна), швидкість потоку 27500 SR. Це найбільш сильний транспондер супутника Sirius.
2
Визначте по компасу Південь. Згідно широти і довготи точки установки супутникової антени (місто), програмою Satellite Antenna Alignmen визначте кут нахилу антени відносно горизонту. Повертаючи антену вгору-вниз (вліво-вправо), добийтеся появи сигналу. Він складається їх двох показників «якість» і «сила» (орієнтуйтеся на «якість»). Якщо сигнал не виявляється, змініть трохи нахил супутникової антени і повторіть пошук. Це слід робити плавно і не поспішаючи. Після фіксації сигналу, добийтеся його максимального значення. Потім увімкніть режим «Сканування». На екрані телевізора з'явитися список каналів даного супутника.
3
Зафіксуйте все кріпильні елементи супутникової антени. Затягуйте їх хрест-навхрест, при це спостерігаючи за сигналом, щоб він не втрачав своє значення. Після правильного налаштування на супутник Sirius, чи не повертайте більше супутникову антену.
4
Налаштуйте транспондер на супутнику Hot Bird. Для цього попередньо підключіть до входу 1 DiSEqC-перемикача конвертор Hot Bird (тимчасово відключіть центральний конвертер). Рухайте держатель конвертора по крепежной планці мультифіда вперед-назад, вправо-вліво, шукайте сигнал з супутника. Після появи стійкого сигналу, проскануйте його і закріпіть. Настройку на супутник Amos зробіть аналогічно, так само, як і Hot Bird. Частота - 10723 MHz, поляризація «Н», швидкість потоку 27500.
5
Підключіть DiSEqC-перемикач після введення всіх трьох супутників «Вхід А» - Amos, «Вхід B» - Sirius, «Вхід С» - Hot Bird. Виберіть в меню супутникового тюнера в режимі «Установка антени» режим установки конвертора і виставте DiSEqC на кожному супутнику згідно подключениям.
6
Виберіть режим «Автоматичне налаштування» в головному меню і проскануйте супутники.
Зверніть увагу
Перед пошуком наступного супутника в меню тюнера треба змінити номер антени. В режимі «Установка антени» в меню ресивера, в «Ручний пошуку» встановіть частоту 10853 MHz, горизонтальну («Н») поляризацію, швидкість потоку 27500 SR. Головку конвертора не можна закривати рукою - сигнал не буде знайдений. Канали при скануванні супутника повинні не «розсипатися» на кубики.
Корисна порада
Інформація про частоти публікується в журналі «Телеспутнік», на сайті www.lyngsat.com. При цьому треба враховувати, що не всі частоти мають однаковою силою, і деякі супутники на малу супутникову антену у нас не видно. Це пов'язано з формою Землі.прі установці супутникової антени слід вказати - універсальний конвертор (частоти гетеродина 9750 і 10600). При установці на 36Е, то слід використовувати конвертор з круговою поляризацією і частотою гетеродина 10750.