Як розгойдати акумулятор.

Якщо ваш акумулятор став гірше працювати, не завжди слід відразу ж від нього позбавлятися. Спробуйте продовжити йому життя і оживити його! Хороший ефект може дати розгойдування (тренування) АКБ. Для цього слід виконати три циклу зарядки і подальшої глибокої розрядки.
Інструкція
1
При сервісному обслуговуванні акумулятора вам, крім заряду, іноді доведеться виконувати примусовий розряд. Це необхідно робити під час процесу тренувального циклу в цілях «розкачки» АКБ, а так само для того, щоб визначити її робочу ємність, яка в даному технічному стані мається у акумулятора.
2
Якщо АКБ не може витримати тренування, спробуйте відродити його за допомогою тригодинного перезаряда або скористатися тренувальним разрядно-зарядним циклом.
3
Для розрядки акумулятора візьміть дві старі лампочки (ближнього і дальнього світла). Вони повинні обов'язково мати хоча б одну цілу нитку розжарення.
4
Включіть ці лампи паралельно і підключіть до АКБ після її зарядки. В результаті ви отримаєте повну імітацію включеного світла фар машини.
5
Зауважте по годинах, скільки тривав перший розряд акумулятора автомобіля до того часу, коли нитки напруження придбали малиновий колір.
6
Відразу ж ставте батарею на черговий цикл - зарядку. Таких маніпуляцій зробіть три рази.
7
Порівняйте тривалість кінцевого (третього) циклу розряду з тим часом, який було витрачено на цикл перший.
8
Якщо ви помітили, що час змінився у бік збільшення десь на 20-30%, це означає те, що ваш акумулятор «ожив». Якщо час залишилося колишнім, то з таким акумулятором доведеться розлучитися.
9
Якщо ви знаєте, що таке тестер, можете ним скористатися для визначення приблизного розрахункового часу, який було витрачено на розряд. Для цієї мети виміряйте струм розряду в найперші хвилини, а після цього розділіть ємність акумулятора на величину, яку має ток розрядки. В результаті цих дій, ви дізнаєтеся приблизний час тривалості абсолютного розряду. Це вам допоможе правильно зорієнтуватися за часом виконання всіх циклів.
10
Акумулятор на розрядку можна поставити і на ніч. Тоді до ранку, ви будете готові своєчасно спіймати момент повного розряду.
11
Не тримайте свій акумулятор занадто довго повністю розрядженим. Заряджати за допомогою лампочки можна необмежено довго.
Акумулятор - серце ноутбука. І якщо акумулятор виходить з ладу, то і експлуатація ноутбука в колишньому режимі неможлива. І якщо ви не хочете перетворити ноутбук у звичайний стаціонарний комп'ютер, то замінити акумулятор просто необхідно.
Інструкція
1
Купіть новий акумулятор для вашої моделі ноутбука. Будьте пильні, так як акумулятори практично на кожній моделі ноутбука відрізняються. Найкраще шукайте акумулятор по точному назві вашого в інтернет-магазинах або в найбільших магазинах комп'ютерних запчастин з хорошими консультантами, які змогли б вам допомогти при покупці.
2
Після того як новий акумулятор буде вами придбаний, повністю розрядите старий акумулятор на вашому ноутбуці, якщо він ще у вас не розряджений до упору. Після цього акуратно викрутити гвинтики або клеми (залежно від моделі вашого ноутбука), що утримують акумулятор і витягніть його з батарейного відсіку.
3
Отже, старий акумулятор був витягнутий. Тепер акуратно вставте придбану вами заміну і переконайтеся, що акумулятор чітко і рівно зафіксувався на своєму місці. Прикрутите назад гвинтики або затисніть клемами.
4
Увімкніть ваш ноутбук. Якщо заряд у нового акумулятора є (не важливо повний він чи лише трохи заряджений), то обов'язково розрядите його. Не намагайтеся дозаряда його - це на хімічному рівні несприятливо для акумуляторів. Увімкніть музику або відео на повну гучність і повністю спустошите запас енергії батареї.
5
Поставте на ніч ваш ноутбук заряджатися. Багато виробників саме так і радять робити при першій підзарядці.
6
І наостанок, не забудьте позбутися старого акумулятора. Позбутися - не означає викинути в сміття. Ні в якому разі не робіть цього, бо акумулятори містять важкі метали, які сильно шкодять довкіллю. За словами співробітників Державного Біологічного Музею імені К. А. Тімірязєва, навіть одна пальчикова батарейка здатна забруднити близько 20 кв.м. землі. Постарайтеся знайти і здайте акумулятор в спеціальний пункт утилізації.