Як лікувати алергічний нежить.

Алергічний риніт є запаленням слизової порожнини носа через алергічну реакції. Варто враховувати, що лікування цього виду риніту кардинально відрізняється від лікування нежитю звичайного.
Вам знадобиться
  • - антигістамінні препарати;
  • - назальні кортикостероїди;
  • - розчин солі.
Інструкція
1
Ліквідовуйте ймовірні екзогенні та ендогенні фактори, що викликають і підтримують алергічний нежить.
2
Для зменшення алергічного запалення на слизових оболонках носа можна використовувати антигістамінні препарати, що приймаються всередину і що випускаються у формі крапель або таблеток. Використовуйте препарати другого покоління, до яких відносяться цетрин, зодак, кларитин і кестин; а також третього покоління - еріус, зиртек, телфаст.
3
Проводите призначене лікарем лікування не менше 14 днів. Триваліший термін застосування небезпечний для здоров'я через можливого негативного впливу на серце.
4
Уточніть у лікаря, чи можливе застосування місцевих засобів, які впливають на слизові носа. До таких препаратів належать похідні кромогликата натрію - кромогексал, КРОМОСОЛ, кромоглин. Проводите лікування цими препаратами не менше 2-4 місяців. За рішенням лікаря проводите цілорічне лікування.
5
Виберіть назальні кортикостероїди, якщо алергічний нежить має важку форму. Ці ліки найчастіше випускаються у вигляді назального спрею і призначаються до застосування не більше 2-х разів на день залежно від віку. Порадьтеся з лікарем щодо тривалості проведення лікування.
6
Не зловживайте під час лікування алергічного риніту судинозвужувальними краплями. Тривале застосування неминуче призведе до розвитку ринітів різного ступеня вираженості, званих медикаментозними.
7
Застосовуйте лікування народними засобами тільки в одному випадку: спробуйте промивання носа розчином солі. Приготуйте розчин з 1/3 чайної ложки солі, розчиненої в 1 склянці кип'яченої води і застосовуйте до двох разів на день. Численні рецепти чаїв і трав можуть не тільки не вилікувати алергічний риніт, а й привести до загострення захворювання, а також до появи вторинної інфекції, що в свою чергу відстрочить призначення адекватного лікування.
8
Не забувайте застосовувати медикаментозне лікування.
Зверніть увагу
Лікування алергічного риніту починають з виявлення можливих причинно-значущих алергенів, після елімінації яких у більшості випадків симптоми риніту зменшуються. Основні групи алергенів, що викликають алергічний риніт. При легкому алергічному риніті антигістамінні препарати другого покоління можна використовувати в якості монотерапії.
Корисна порада
Лікування алергічного риніту. Особливості харчування і способу життя при алергічному риніті. Алергічний риніт при вагітності. Алергічний риніт або алергічний нежить - одне з найбільш поширених захворювань, з яким приходять на прийом до лікаря аллергологу- імунолога. Представлена стаття містить всю необхідну інформацію по симптомам, діагностиці та лікуванню алергічного риніту.