Як розрахувати відсотки. Як розрахувати початкове число за вирахуванням відсотків.

Найчастіше необхідність в розрахунку відсотків виникає стосовно до виплатах по кредитах. Залежно від того, чи потрібно разове обчислення або потрібно постійно мати під рукою таблицю з розрахунками, зручніше у використанні будуть різні практичні способи калькуляції.
Інструкція
1
Якщо потрібно одноразово порахувати відсотки по кредиту, то найпростіше використовувати якійсь із он-лайн калькуляторів. Наприклад, калькулятор на сайті http://calculator-credit.ru дозволяє враховувати крім річних або щомісячних відсотків ще й одноразові й щомісячні комісії, а також тип платежу (фіксований або нарахування на залишок).
2
Докладний результат розрахунку відсотків буде представлений в таблиці, яку можна зберегти або роздрукувати.
3
Якщо ж вам необхідно мати можливість самостійно розраховувати відсотки і мати такий інструмент постійно під рукою, незалежно від наявності підключення до інтернету, то можна скористатися, наприклад, табличним редактором Microsoft Excel. Запустіть його і сконструюйте простий варіант таблиці розрахунку відсотків, який надалі можна буде ускладнювати.
4
Створіть іменовану комірку, в якій буде міститися значення щомісячного (щоденного, щорічного - залежно від ваших потреб) відсотка виплат. Для цього клацніть осередок, наприклад, E1 і в поле «Ім'я» замініть напис E1 власним ім'ям цього осередку (наприклад - «прВиплат») і натисніть Enter.
5
Впишіть в цей осередок значення відсотків.
6
Створіть аналогічну комірку і для вихідної суми, від якої будуть відраховуватися відсотки. Для цього клацніть осередок B1 і в тому ж полі «Ім'я» задайте їй власну назву - наприклад, «базСумма».
7
Впишіть в цей осередок значення базової суми розрахунків.
8
Виділіть колонки B і C, клацніть їх правою кнопкою і виберіть пункт «Формат ячеек».
9
Виберіть рядок «Грошовий» у списку «Числові формати» і натисніть кнопку «OK».
10
Помістіть формулу розрахунку відсотка в наступну за базовою сумою комірку (C1). Повністю вміст цього осередку повинно виглядати так: = базСумма * прВиплат/100
11
Клацніть ячеку B2 (під осередком з базовою сумою) і впишіть в неї таку формулу: = B1-C1Ето розрахунок залишку базової суми за вирахуванням виплачених в попередньому місяці відсотків.
12
Помістіть в комірку C2 (праворуч від попередньої) цю формулу: = базСумма * прВиплат/100Ето розрахунок щомісячного платежу від базової суми на цей місяць. Такою має бути формула в разі фіксованих відсотків виплат. Для використання плаваючих відсотків змінну «базСумма» треба замінити позначенням комірки (B1).
13
посліду в першу комірку таблиці (A1) місяць першої виплати. Наприклад, напишіть «Липень 2011».
14
Клацніть заголовок цієї колонки правою кнопкою і виберіть рядок «Формат ячеек», щоб встановити найбільш зручне відображення дат в цій колонці.
15
Клацніть рядок «Дата» у списку «Числові формати» і виберіть у переліку форматів той, який найкраще підходить для відображення дати платежу. Потім натисніть кнопку «OK».
16
Впишіть в комірку A2 формулу відображення наступного місяця платежу: = ДАТА (ГОД (A1); МІСЯЦЬ (A1) +1; ДЕНЬ (A1))
17
Виділіть другий рядок таблиці і скопіюйте її натисканням клавіш CTRL + C.
18
Виділіть в першій колонці діапазон комірок, починаючи з третього рядка і до кінця періоду погашення відсотків - по одній клітинці на кожен місяць, мінус два вже заповнених місяця. Якщо виберете більше - не страшно, зайве можна буде видалити.
19
Вставте скопійоване рядок натисканням клавіш CTRL + V. На цьому створення таблиці для розрахунку фіксованих процентних виплат закінчено. У двох іменованих комірках (базова сума і відсоток виплат) можна міняти значення і бачити як змінюватиметься вміст таблиці.