Як приготувати маляті овочеве пюре.

Малюки ростуть дуже швидко, і настає момент, коли мами замислюються про прикорму. Найкращий варіант в такому випадку - приготувати малюкові овочеве пюре. Його можна купити вже готове, але багато батьків, не довіряючи якості покупної продукції, роблять пюре самостійно.
Інструкція
1
Починати прикорм пюре краще з так званих нейтральних овочів: кабачка, цвітної капусти або картоплі. Потім вже можна додавати моркву, броколі, зелений горошок і пр.
2
Покладіть овочі в холодну воду на 3-4 години. Вимочування таким способом виводить частина нітратів, що знаходяться в продуктах.
3
Будь овоч, що входить до складу пюре, потрібно ретельно помити проточною водою. При сильному забрудненні використовуйте щіточку, щоб, наприклад, у цвітної капусти були чисті всі суцвіття. Картопля і кабачок очистіть від шкірки. Якщо продукти минулорічні, а не свіжого врожаю (наприклад, ви готуєте навесні), шкірку знімайте дещо більшою товщиною, ніж зазвичай. Заморожені овочі, не розморожуючи, кладіть в киплячу воду.
4
Варити продукти можна, використавши пароварку. При такому способі обробки овочі зберігають максимальну кількість корисних речовин і не втрачають колір.
5
Якщо пароварки немає, можна просто варити на пару, наприклад, використовуючи друшляк або спеціальні насадки у вигляді решітки для каструлі. Варка безпосередньо у воді позбавляє овочі здебільшого вітамінів, зате відвар можна буде використовувати далі.
6
Для того щоб приготувати малюкові овочеве пюре, необхідно подрібнити всі продукти. Зручно використовувати блендер. При його відсутності підійде дрібна терка або навіть вилка, якою можна розім'яти вже відварені овочі. Після подрібнення прокип'ятіть пюре ще близько 5 хвилин. Ще раз збийте в блендері, щоб воно стало однорідною масою.
7
Додайте в досить густе пюре, яке у вас вийшло, овочевого відвару. Деякі мами додають зціджене грудне молоко.
8
В суміш додайте пів чайної ложки оливкової олії для поліпшення травлення. Не кладіть у пюре сіль, цукор та інші смакові добавки.