Як перестати боятися літати на літаку. Як перестати боятися літаків.

Літати на літаках сьогодні доводиться багатьом. Ми поспішаємо на відпочинок, у відрядження, добираємося по повітрю на важливі зустрічі і робочі семінари. Але за статистикою 80% з авіапасажирів відчувають почуття тривоги перед польотом. А у деяких ця боязнь перельотів переростає в справжню хворобу - аерофобію.
Інструкція
1
Щоб перемогти або хоча б зменшити занепокоєння перед майбутнім польотом, потрібно слідувати деяким рекомендаціям. Першим ділом усвідомте, що політ необхідний, тому що економить ваш час. Коли ви чітко скажете собі, що іншого способу в термін потрапити в потрібне місце немає, то буде легше сказати своєму страху «ні». Пам'ятайте слова відомого філософа про те, що «свобода - це усвідомлена необхідність»? так допоможіть собі стати трохи вільніше.
2
Страх має деякі фізіологічні прояви - тремтіння в руках, прискорене серцебиття, утруднене дихання, часом навіть виступаючий на лобі холодний піт. Так допоможіть йому піти, використовуючи деякі фізіологічні виверти. Перед польотом добре виспіться, попийте, прийміть їжу (але не переїдайте!), Звільніть кишечник. Надіньте просторі одяг і взуття, щоб поліпшити кровообіг під час польоту, звільніть комірець, щоб він не заважав горло. Ось побачите, вам стане трохи легше, якщо будете фізично відчувати себе комфортно.
3
На борту обов'язково займіть чимось свій заклопотаний страхами мозок. Тоді у вас просто не буде часу накручувати себе і представляти, як лайнер, переповнений пасажирами, падає вниз. Почитайте цікаву книгу, розгадайте кросворд, подивіться захоплюючий фільм по ноутбуку, перегорніть журнали. Якщо летите по робочих справах, перегляньте заздалегідь службові папери, зробіть необхідні розрахунки. Якщо поспішайте на відпочинок - складіть його план, намітьте, куди вирушите на екскурсії, що будете купувати. В таких приємних турботах і час до посадки пролетить непомітно.
4
Обов'язково візьміть з собою в політ воду, сік, мінералку. Якщо будете постійно потроху пити, впоратися зі страхом буде легше. Ще допомагає глибоке дихання. А ось аутотренінг - не надто дієвий метод в даному випадку. Замість того, щоб вселяти собі, що не боїтеся польотів, краще покличте на допомогу здоровий глузд. Адже стільки людей щодня піднімаються над хмарами, і все закінчується нормально. Так чому саме з вами повинно трапитися щось неприємне? Пам'ятайте, що за статистикою літак - найбезпечніший вид транспорту. Аварій зі смертельним результатом на автомобілях відбувається набагато більше.
5
Якщо боязнь польотів переросла в хворобу - аерофобію, треба звернутися до лікаря і пройти лікування. У нашій країні існує клініка, яка допомагає людям подолати таке нав'язливе стан. Вона називається «Літаємо без страху» і знаходиться в Москві. Курс терапії зазвичай триває 2 дні і коштує кілька тисяч рублів.
Аерофобія - це справжня хвороба, при якій людина відчуває страх перед польотами. Різна ступінь її прояви знайома багатьом, хто хоча б раз літав на літаку. Страх перед польотами не залежить від кількості зльотів і посадок, йому піддаються і часто літаючі, і ті, кому за все життя довелося підніматися на борт авіалайнера лічені рази.
Інструкція
1
Якщо ви всього лише відчуваєте неприємні відчуття і переживання, перебуваючи на борту літака, то це не фобія. При справжньою аерофобії людина не в змозі навіть змусити себе приїхати в аеропорт, а якщо його туди і привезли, то зайти в літак йому буває проблематично. Таким хворим слід звертатися до фахівців. А впоратися зі звичайним страхом і хвилюванням перед польотом допоможуть вправи на релаксацію, хороший настрій і натуральні заспокійливі засоби.
2
Комусь легшає від даних, наведених статистикою, з яких випливає, що літак безпечніше поїзда і автомобіля. Але не варто перед польотом шукати в інтернеті факти, що підтверджують безпідставність вашої тривоги. В процесі пошуку ви, швидше за все, знайдете багато такого, від чого вам перехочеться летіти. І в літаку вам буде згадувати не статистика, а жахливі подробиці авіакатастроф. Найкраще мати оптимістично налаштованого супутника або сусіда, який при необхідності призведе вам всі плюси пересування по повітрю.
3
Якщо ви нервуєте за кілька тижнів/днів до поїздки, почніть приймати заспокійливі засоби на натуральній основі. Деякі з них, такі як настойка півонії і звіробій, необхідно почати пити заздалегідь, так як відразу вони не дають бажаного ефекту. Крім цього можна випити пару таблеток валеріани безпосередньо перед польотом. Тим, кого крім страху мучить нудота, необхідно придбати таблетки від захитування.
4
За кілька днів до польоту, в день вильоту і в літаку зробіть дихальну гімнастику. Влаштуйтеся зручніше в кріслі, закрийте очі і розслабтеся. Постежите за дихальним процесом - як ви вдихаєте холодне повітря, який проходить по трахеї, легким, повертається назад, а потім видихаєте тепле повітря. Дихайте повільно і намагайтеся ні про що не думати.
5
Спробуйте думати не про політ, а про мету подорожі. Їдете у відпустку - уявляйте, як відмінно відпочинете на море, у відрядження - обдумайте професійні питання. На борту літака почитайте журнал, не пов'язаний з авіацією, поїжте - їжа сприяє притуплення почуття небезпеки.
6
Сам страх ніякої шкоди для вас не несе. Тому тим, хто всупереч усьому літає, але здригається від розпочатої турбулентності і вцепляется в підлокітники крісла на зльоті та посадці, можна порадити лише одне - не боятися страху. Віддайтеся йому з головою в критичні з вашої точки зору моменти, а в решту часу насолоджуйтеся польотом!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wrBWVvFmOB4
Зверніть увагу
Не зловживайте алкоголем до і під час польоту. Заспокоює спиртне далеко не всіх. До того ж, є ймовірність виникнення ускладнень зі здоров'ям.