Як лікувати пронос дитині до року.

Діарея у маленької дитини буває часто і не завжди виникає в зв'язку з патологією. Дитина, що харчується грудним молоком, досить часто опорожняє кишечник. Це нормально, якщо малюк спокійний. Кроха добре додає у вазі і загальне самопочуття не порушено. Вживати заходів для лікування проносу у дитини потрібно в тому випадку, якщо він триває декілька днів, а в калових масах спостерігаються домішки.
Інструкція
1
Лікувати понос дитині до року не обов'язково. У віці до 12 місяців має значення не частота випорожнення і не колір калу, а головне, щоб не було домішок у вигляді слизу і крові. Якщо у малюка спостерігаються ці симптоми і стілець дуже рідкий, то перше, що ви повинні зробити, це заповнити втрату рідини рясним питтям - свіжої чистою водою або спеціальними сумішами з глюкозою і мінералами.
2
Пронос у маленької дитини настає від найменшого порушення звичного раціону. При грудному вигодовуванні йдеться про харчування матері. Важливо з'ясувати, на що реагує організм малюка, таким чином і виключити дані продукти з раціону.
3
Дитина може не переносити деякі харчові продукти. В наш час це досить поширене явище. В число нестерпних продуктів потрапила злакова клейковина - пшениця, рис або овес і коров'яче молоко. Діткам, не засвоює коров'яче молоко, відмінно підійде козяче. Так само зараз у продажу є безлактозние молочні продукти.
4
Діарея у малюка може бути серйозною патологією вимагає втручання лікаря. Наприклад, апендицит або інвагінація кишки. Ні в якому разі не треба лікувати пронос дитині до року , якщо підвищена температура тіла і малюк відчуває біль. Іноді больові відчуття бувають схваткообразного характеру. Терміново звертайтеся до лікаря.
5
Рідкий стілець і часте випорожнення може бути обумовлено кишковою інфекцією. Вона виникає через порушення мікрофлори вірусами і бактеріями. У цю ж категорію відносять харчові отруєння, при вживанні не свіжих продуктів. Незрілий фермент апарату підшлункової залози має похибки в роботі. Розлади у малюка трапляються часто. Якщо це не серйозна інфекція, а це визначить тільки фахівець, не варто взагалі займатися лікуванням. Адже понос це захисна реакція організму, такий же, як і блювота. Лікуванню піддаються тільки симптоми, що супроводжують діарею. Давайте багато пити, якщо піднялася незначна температура, дайте жарознижувальну суспензію. Через пару днів кишечник і шлунок крихти прийде в звичайне робоче стан.
6
Якщо малюкові поставили діагноз - дисбактеріоз, та й у всіх випадках, коли порушений стілець, буду корисні біфідопрепарати та продукти харчування, що містять біфідобактерії, зайвими явно не будуть.
Діарея у дітей - часте явище. Саме тому багато батьків не особливо турбуються, коли у їхніх нащадків трапляється така неприємність. Ну, подумаєш! Скоро само пройде. Але ні в якому разі не можна ставитися до цього легковажно. Невблаганна статистика свідчить: від захворювань, що супроводжуються діареєю, щорічно гине 5 мільйонів дітей. Особливо небезпечна ця напасть в період новонародженості та раннього віку (до 3 років). Так як же лікувати діарею у дітей?
Інструкція
1
Перш за все, необхідно встановити її причину. За призначенням лікаря, особливо якщо хвороба затягується і протікає важко, проводять дослідження калу на патогенну флору, яйця гельмінтів, цисти лямблій. Проводять аналізи крові. Існують специфічні зміни в показниках, характерні для вроджених та спадкових захворювань, патології підшлункової залози. Може змінюватися і картина крові. При харчової алергії, в тому числі непереносимості білка коров'ячого молока, а також деяких гельмінтозах (тобто зараження глистами) підвищується кількість еозинофілів.
2
Якщо дитина знаходиться на грудному вигодовуванні, його обов'язково треба продовжувати! Оскільки материнське молоко містить ряд речовин (так звані «бифидум-фактори»), які сприяють заселенню кишечника саме певними, потрібними людині видами мікроорганізмів в оптимальних кількостях, що забезпечує захист організму малюка від бактеріально-вірусних інфекцій.
3
Якщо дитинка - искусственник, треба підібрати спеціальну суміш з біфідобактеріями або закріплює ефектом.
4
Давайте дитині побільше пиття. У неважких випадках - мінеральну воду без газу. Якщо ви бачите, що шкіра у малюка стала суха, легко збирається в складочку і не відразу розправляється, дитина скаржиться на запаморочення, головний біль, у нього з'являється сухість у роті, сильна спрага - наявності ознаки зневоднення, яке може привести до дуже тяжких наслідків. Тому вже до огляду лікарем треба почати давати крихті регідратаціонних препарати.
5
Розчини для регідратації - «Регідрон», «Ораліт» можна купити в аптеці, а можна приготувати самостійно: в 1 літрі чистої води розмішайте 0.5 чайної ложки солі, 8 чайних ложок цукру, протертий зрілий банан.
6
І пам'ятайте, що строгих стандартних схем лікування малюків з діареєю немає. Все заходи визначаються лікуючим лікарем з урахуванням стану дитини, захворювання, особливостей протікання хвороби.