Як навчитися малювати натюрморт.

Натюрморт - один з найбільш «апетитних» видів живопису. Повномасштабний натюрморт з безліччю предметів намалювати, звичайно, під силу лише досвідченому живописцю, проте намалювати, скажімо, банан зможе і початківець художник.
Вам знадобиться
  • - папір під масло;
  • - кисть №4;
  • - мастихін №17 та №12;
  • - олійні фарби трьох кольорів: чорний, білила і кадмій жовтий;
  • - розчинник.
Інструкція
1
Зобразіть контури банана. Спочатку наносяться найбільш темні ділянки натюрморту, а також тінь фрукта і тіньова його сторона. Для цього насамперед візьміть чорну фарбу мастихіном і акуратно нанесіть її від фрукта до країв аркуша паперу. Якщо буде виходити неакуратно, нічого страшного - ви досить швидко навчитеся. Слідкуйте за густотою фарби. Якщо вона сильно густа, розбавте її лляною олією.
2
Тепер чорний колір змішайте з кадмієм жовтим і нанесіть найтемніші ділянки банана. Потім додайте ще трішки жовтої фарби і зафарбуйте низ тіньової сторони, яка повинна бути набагато світліше.
3
Далі зафарбуйте освітлену частину фрукта. Для цього скористайтеся чистим кадмієм жовтим. Тренуйтеся акуратно наносити фарбу мастихіном і не бійтеся помилитися. Зайву фарбу все тим же мастихіном ви завжди зможете зняти, після чого спробувати заново.
4
Додайте в жовту фарбу трохи чорної, щоб домогтися зеленуватого відтінку. Тепер цією сумішшю зафарбуйте найтемніші ділянки освітленої сторони.
5
Тепер потрібно попрацювати з хвостиком банана. Скористайтеся тієї ж розтяжкою, що і для самого фрукта. Додайте трохи білил в кадмій жовтий і нанесіть на найбільш світлі ділянки банана.
6
Далі йде робота з фоном. Для цього можна змішати чорний і білила, зафарбовуючи фон вийшов кольором і подекуди додаючи кадмію жовтого. Це необхідно для того, щоб надати картині гармонійності. Інакше у вас вийде, що банан перебуває ніби окремо від фону.
7
Додайте кілька відблисків на фрукті, змішавши в потрібній пропорції білила і кадмій жовтий. Нанесіть на тлі рефлекс від банана. Для цього слід вмочити край мастихіна в світлий жовтий і позначити рефлекс легкими мазками. Розмажте фарбу мастихіном.
8
Наостанок картині можна надати фактуру. Зробіть кінчиком мастихіна пензлик банана, а також проведіть смугу по «тілу» фрукта. На цьому натюрморт можна вважати закінченим.