Як доглядати за драценою.

Драцена - популярне кімнатна рослина, що відрізняється великою різноманітністю форм і видів. У неї можуть бути як звисають, так і прямостоящие листя, найрізноманітніших форм: вузькі, ланцетоподібні, смугасті або зелені, а також з плямами.

У домашньому квітникарстві найбільш поширена драцена деремская, драцена запашна і драцена облямована. І хоча драцена цвіте дуже рідко, раз на сім-десять років, однак це не заважає їй залишатися одним з улюбленців цветоводов.Чтоби доглядати за драценою, треба пам'ятати про особливості цієї рослини. Драцена вкрай погано переносить прямі сонячні промені. Набагато краще для неї підходить приміщення з розсіяним світлом. Влітку оптимальною температурою для неї є 18 - 20 градусів за Цельсієм, взимку ж драцена знаходиться в стані спокою, а не зростання, і температура повинна бути близько 10 градусов.Почва для висадки драцени готується наступним чином: беруться дві частини листової землі, три частини дернової , одна частина перегнійної землі і дві частини песка.Растеніе поливається навесні і влітку, помірно, тільки в міру висихання ґрунту. Надлишок вологи для драцени згубний. Взимку полив зводиться до мінімуму: один-два разу на три місяці. Навесні і влітку в грунт вносять рідкі добрива. Хоча вологий грунт рослина не переносить, однак вологе повітря для нього, навпаки, бажаний. З метою підвищення вологості повітря драцена обприскується двічі на день.Следует уважно стежити за листям, якщо ви почали доглядати за драценою: в разі появи на них плям зменшуйте полив ґрунту і збільште обприскування. В разі надмірної сухості повітря драцена може скинути все листя. Драцена схильна борошнистої роси: про зараження рослини свідчать білі плями на лістьях.Размножаются драцени по-різному, в залежності від виду: ряболисті форми можна розмножувати живцями або повітряними відведеннями верхівки рослини. Ті види драцен, які мають зелене листя, можуть розмножуватися і насінням.

Драцену - рослина, схожа на мініатюрну пальмочку, квітникарі люблять за зовнішню привабливість і невибагливість. Доглядати за нею нескладно, але для того, щоб вона радувала здоровим видом, необхідно дотримуватися певних правил.

Освітлення

Драцену до вподоби яскраве світло. Вона чудово почувається на південних вікнах, але в жаркий сонячний полудень її все ж краще притіняти за допомогою газети або частково прикритих жалюзі. Ряболисті і широколистих видам потрібно більше світла, власницям зелених листя - менше. Останні добре почуваються на деякому віддаленні від вікна. Погане освітлення негативно позначається на тропічної красуні: її листя нікнут і втрачають яскравість забарвлення (особливо це стосується ряболистих видів), крона втрачає пишність, ріст рослини завмирає. У літній період бажано виносити драцену на вулицю, на свіжому повітрі вона оживає і добре нарощує нове листя.

Температурний режим

Драцена болісно переносить як занадто високу температуру, так і надто низьку. Вона воліє «золоту середину», між 16оС і 25оС. У зимовий час її треба прибирати подалі від батарей, але при великому видаленні від вікна необхідно забезпечити їй додаткове освітлення.

Полив

Полив драцени не доставить вам проблем. Досить не допускати пересихання земляного кома, тобто грунт повинен бути весь час вологим. Тут важливо не перестаратися і не залити рослина, т.к. застій води (при поганому дренажі), заболочування грунту може погубити драцену. Оптимальний графік поливу: влітку - щодня, взимку - через день-два. Поливати рослину необхідно відфільтрованої або відстояною водою кімнатної температури. Холодна водопровідна вода для поливу не годиться, драцена може просто захворіти і погібнуть.Ежедневное обприскування з пульверизатора, протирання листя вологою губкою і обмивання під душем (раз на тиждень) - це драцена виразно любить. Вона буде вас несказанно вдячна, якщо неподалік від неї стоятиме зволожувач повітря. Лише два види драцен - Годсефа і Дракон добре почуваються і при сухому повітрі, обприскування і душа вони не вимагають.

Пересадка і підгодівля

Поки драцена маленька, пересаджуйте її в новий горщик щовесни, збільшуючи на 2-3 см діаметр горщика. Дорослу драцену щорічно пересаджувати не варто, можна просто замінювати верхній шар старої, збіднілій ґрунту нової, купленої в спеціалізованому квітковому магазині (вона так і називається «Для драцен»). Втім, у разі необхідності можете робити пересадку методом перевалки один раз в 5-6 років. Перевалка припускає пересадку рослини в нову ємність разом із земляною грудкою (витягати його з корінням із землі не можна, коренева система порушиться, рослина загине). Обладнання хорошого дренажу на дні горщика обязательно.Для здорового росту і красивою листя драцену треба періодично підгодовувати. Добрива купуйте тільки в спеціалізованих магазинах. Проводите помірну підгодівлю в період вегетації з лютого до листопада 2 рази на місяць. Після пересадки рослина не потребує добривах протягом місяця.