Як лікувати гавкаючий кашель у дітей. Гавкаючий кашель у дитини лікування.

Кашель - це захисна реакція організму на інфекцію. З його допомогою відбувається виштовхування небезпечних мікробів, які в результаті не потрапляють в легені. Так що кашель в якомусь сенсі навіть корисний, але тільки вологий. Сухий і гавкаючий потрібно негайно лікувати, домагаючись появи мокротиння, особливо якщо кашляє дитина. Але при різних причинах цього явища і терапія повинна бути різною.
Інструкція
1
Якщо кашель виник на тлі звичайного бронхіту або трахеїту, він, як правило, сухий. Потрібно перевести його в продуктивний, вологий, зробити так, щоб почала утворюватися мокрота. Спочатку (перші кілька днів) слід давати малюкові муколітичні препарати або ліки змішаної дії, наприклад, лазолван, амбробене, бромгексин. Потім, звичайно через 2-3 дні, необхідно замінити їх на відхаркувальні. Коли дитина стане відкашлювати мокротиння, ліки краще скасувати: кашель тепер пройде сам. Якщо продовжити приймати відхаркувальні препарати на цій стадії, вони будуть самі провокувати кашель. Батьки повинні лише робити хворому малюкові масаж грудної клітки, рясно поїти його, ставити гірчичники, робити розтирання і гарячі ножні ванни.
2
Коли кашель з'являється в результаті вірусного фарингіту, він часто буває частим і сухим, виснажливим. У цьому випадку допоможуть інгаляції з протизапальними травами (ромашкою, шавлією, евкаліптом) та ефірними маслами, навіть із звичайною харчовою содою. Треба проводити їх не менше 3 разів на день, а на ніч давати дитині препарати, що заспокоюють кашель (мукалтин), щоб він відпочив і не прокидався.
3
Якщо кашель довго не проходить і залишається сухим, гавкаючим, потрібно провести ретельне обстеження маленького пацієнта. Причому не тільки у отоларинголога, а й у фтизіатра та пульманології, здати аналіз крові. Буває так. що причиною кашлю стає алергія, глистяні інвазії, в гіршому випадку - запалення легенів і навіть туберкульоз. Ці проблеми повинні усувати фахівці.
4
Гавкаючий кашель може бути також ознакою обструктивного бронхіту, коклюшу, помилкового крупа. У всіх цих випадках необхідний терміновий виклик лікаря. Інакше все може закінчиться сумно. Фахівець призначить необхідне лікування, випише відповідні препарати і процедури. Ви самі не зможете впоратися з інфекцією, не визначивши тип збудника хвороби. Медики ж підберуть відповідні антибіотики і антибактеріальні засоби.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=oRMJ0P0AL5o