Як продовжити життя новорічній ялинці.

Ялинка - головний атрибут довгоочікуваних новорічних свят. Ніщо не зрівняється зі свіжим хвойним ароматом в будинку, ні одна прикраса не буде так радувати домочадців, як обвішана кольоровими кулями новорічна ялина. Купують її зазвичай за кілька днів до свята, а залишає квартиру лісова гостя нерідко тільки до Хрещення, тому потрібно подбати про те, щоб вона надовго зберегла свій вигляд, і її голки не виявилися незабаром на вашому підлозі. Є кілька перевірених способів продовжити життя новорічної ялинці.
Інструкція
1
По-перше, якщо ви купили ялина заздалегідь, тримайте її на холоді: в гаражі або в саду. Якщо можливості зберігати дерево на морозі немає, то за пару днів до її установки опустіть кінець стовбура в ємність з водою і додайте у воду 3-4 столові ложки гліцерину.
2
Перед тим як заносити в будинок, струсіть її, щоб позбутися старих голок.
3
Вносити ялинку в кімнату краще за кілька годин до того, коли ви збираєтеся прикрашати її, так як ялинка повинна зігрітися в теплі. С морозу гілки виявляться крихкими, і якщо ви будете наряджати дерево відразу, швидше за все, легко поламаєте їх, а хвоя облетить на підлогу. Підстава стовбура варто обстругати на 6-10 см, а потім на пару хвилин занурити в гарячу воду - виділиться смола, яка швидко заповнить пори, і ялинка не потребуватиме дуже великій кількості води.
4
Встановлювати дерево найкраще у відро з вологим піском. На відро піску додайте близько літра води, в яку покладіть желатин або гліцерин або розведіть в ній таблетку аспірину і пару столових ложок цукру. Нижня частина ствола повинна бути покрита мокрим піском не менше як на 20см. Не забувайте поливати пісок кожні 2 дні.
5
Можна поставити ялинку і у відро з водою. У цьому випадку, щоб ялинка добре збереглася, у воду потрібно додати трохи лимонної кислоти, желатину і крейди або куплений в квітковому магазині спеціальний живильний розчин. Ще один рецепт - у воду додається ложка цукру на літр води, ложка квіткового добрива і трохи відбілювача. Добре також покласти на дно відра або підставки мідну монету - вона вбиває бактерії.
6
Обов'язково щодня доливайте воду у відро, адже дерево може «випити» 2-3 літри води на добу. Гілки обприскуйте з пульверизатора, щоб вони довше залишалися свіжими.
7
І останнє правило: ніколи не встановлюйте ялина поблизу батареї опалення або нагрівальних приладів. Це не тільки передчасно висушить дерево, але й створить небезпеку загоряння.