Як накладати акрил. Як накладати тони фарба.

Акрилові фарби з'явилися на ринку більше п'ятдесяти років тому і давно заслужили любов і визнання художників і оформлювачів, також моделістів, розфарбовувати військово-історичну мініатюру. Однак потрібно мати на увазі, що для отримання найкращого ефекту від роботи з акриловими фарбами потрібно знати основні прийоми роботи з акрилом і навчитися правильно його накладати.
Вам знадобиться
  • заготовки, палітра
Інструкція
1
До початку роботи було б чудово зробити дві заготовки в допомогу починаючому художнику. Перша заготівля: на аркуші білого паперу малюються вертикальні смужки 15 см у висоту і 3 см в ширину. Потім смуги діляться на 5 частин. Таким чином, в кожній смузі вийде 5 квадратів 3х3 см. Тепер переходимо до зафарбовування одержані квадратиків. Фарба розбавляється водою, і перший шар фарби наноситься на всю смугу; другий шар наноситься, починаючи з другого квадратика, третій - починаючи з третього і т.д. Нарешті, самий нижній квадрат в смузі буде покритий п'ятьма шарами фарби. Виходить наочне зображення розтяжки кожного кольору. Така заготовка під час роботи допоможе точно визначити, яку концентрацію фарби потрібно зробити.
2
Друга заготівля (приклад для набору з 6 фарб): на аркуші білого паперу потрібно намалювати «шахівницю» 6Х6 смуг з квадратами 3х3см. Потім кожна смуга (6 квадратів) закрашивается окремим кольором, спершу по вертикалі, а потім, в такому ж порядку по горизонталі. Ця робота наочно покаже, як з набору в 6 фарб можна отримати 36 кольорів.
3
Крім зазначених вище заготовок, потрібно також палітра - можна використовувати пластмасову або скляну, і обов'язково склянку з водою. Особливість акрилових фарб полягає в тому, що вони дуже швидко висихають і, на відміну від інших водних фарб, після висихання стають нерозчинними у воді. Тому, щоб пензлика зберігалися в придатному для роботи стані, їх необхідно тримати в стаканчику з водою.
4
Накладати акрил можна прямо з тюбика - в цьому випадку він накладається досить густим непрозорим шаром. Інший варіант - використовувати спеціальні розріджувачі, які бувають з матовим і глянсовим ефектом. Третій варіант - розбавляти фарбу водою, в цьому випадку шари виходять напівпрозорими, але при нашарування один на одного (3-4 шари) дають потрібну насиченість кольору. Моделісти дуже люблять акрил саме за те, що його можна накладати дуже тонкими шарами, без втрати фактури поверхні, і в той же час домагатися потрібної насиченості кольору.
5
Для передачі світла і тіні прекрасно підходить техніка висветленія, коли спочатку поверхню закрашивается базовим кольором, а потім на ті ділянки, які за задумом автора видаються або на які падає світло, поступово, напівпрозорими шарами наноситься фарба на тон світліше. Після цього розлучається фарба ще на тон світліше і їй покривається вже менша поверхню, і так далі до отримання потрібного ефекту. Техніка висветленія дозволяє домагатися дивовижних результатів, створюючи враження «живого» об'єкта. Антиподом техніки висветленія є техніка затемнення, коли, навпаки, кольором підкреслюються затемнення і поглиблені ділянки. В принципі, обидві техніки можна прекрасно сочетать.Работая акрилом, художники люблять поєднувати розфарбовування мокрою, напівсухий і сухий пензлем: у всіх трьох випадках виходить різний ефект. Техніка роботи напівсухий і сухий пензлем хороша для підкреслення об'єму і фактури предмета.
Корисна порада
Акрил - фарба дуже зручна в роботі, але потрібно підкреслити ще раз, що сохне вона прямо на очах, тому не слід залишати, наприклад, на полотні товстий шар акрилової фарби, який ви не плануєте бачити на закінченою картині, інакше доведеться відтирати його растворітелем.Акріл добре лягає на будь-які поверхні: папір, картон, тканину, дерево, пластик, скло, кераміку, бетон, тому акрилові фарби - знахідка для оформлювальних робіт. Акрил можна поєднувати з іншими фарбами: маслом, гуашшю, аквареллю, пастеллю. Масляну фарбу можна наносити поверх акрилу, але ні в якому разі не наоборот.Ето та інформація, яку просто необхідно знати початківцю працювати з акрилом, ну а коли з'явиться свій власний досвід, з'являться і свій стиль, і свої «секрети» роботи з цими чудовими фарбами. Успіхів!