Як міняти частоту екрану.

Від частоти оновлення зображення на екрані монітора в чому залежить зручність роботи за комп'ютером. На жаль, системні адміністратори рідко приділяють увагу таким "дрібницям", вважаючи, що міняти частоту екрана кожен повинен вміти самостійно. Насправді, вибрати найбільш зручну частоту екрана не так складно.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер
Інструкція
1
Налаштування частоти екрана для Windows 7.Переместіте курсор на будь-який вільний ділянку екрана, натисніть праву кнопку миші. Відкриється контекстне меню екрана. У ньому знайдіть напис «Дозвіл екрана», наведіть на цей напис курсор і натисніть ліву кнопку миші. Відкриється вікно «Дозвіл екрана».
2
У правому нижньому кутку цього вікна знайдіть напис «Додаткові параметри». Наведіть на неї курсор, натисніть ліву кнопку миші. Відкриється вікно «Властивості моніторів». У верхній частині цього вікна наведіть курсор на вкладку «Монітор» і натисніть ліву кнопку миші. Перейдіть на вкладку «Параметри монітора». У цій вкладці посередині знаходиться напис «Частота оновлення екрана», відразу під нею меню, що випадає з цифровим значенням поточної частоти оновлення екрана.
3
Перед зміною частоти оновлення, в обов'язковому порядку, переконайтеся, що у вас стоїть галочка ліворуч від напису «Приховати режими, які монітор не може використовувати», інакше ви можете пошкодити свій монітор. Для зміни частоти оновлення екрана наведіть курсор на трикутну стрілку, що знаходиться праворуч від поточного значення частоти оновлення екрана і натисніть ліву кнопку миші. З'явиться меню, що випадає з цифровими значеннями частот поновлення екрана. Наведіть курсор на необхідне вам значення частоти оновлення та натисніть ліву кнопку миші. Потім натисніть кнопку «Застосувати» (знаходиться праворуч внизу вікна), навівши на неї курсор і натиснувши ліву кнопку миші. Екран потухне на 1-2 секунди (відбувається процес перемикання частоти оновлення), потім з'явиться вікно підтвердження з написом «Хочете зберегти ці параметри?». Натисніть «Так» для збереження або «Ні» для скасування нової частоти оновлення екрана. Якщо ви не підтвердили і не скасували (не натиснули на ні на кнопку «Так» ні на кнопку «Ні») нову частоту поновлення, дисплей повернеться до колишніх параметрах через 15 секунд. Потім натисніть (наведіть курсор і натисніть ліву кнопку миші) на кнопку «Ok» 2 рази.
4
Налаштування частоти екрана для Windows XPПереместіте курсор на будь-який вільний ділянку екрана і натисніть праву кнопку миші. Відкриється контекстне меню екрана, внизу якого знаходиться напис «Властивості». Наведіть на неї курсор і натисніть ліву кнопку миші. Відкриється вікно «Властивості: Екран».
5
У верхній частині вікна «Властивості: Екран» наведіть курсор на вкладку «Параметри». У вкладці, наведіть курсор на напис «Додатково» (знаходиться справа внизу вікна). Потім натисніть ліву кнопку миші - відкриється вікно «Властивості: модуль підключення монітора». Наведіть курсор на вкладку «Монітор» і натисніть ліву кнопку миші - з'явиться вкладка «Монітор». Подальші дії справляєте аналогічно кроку № 3.
Комп'ютерні монітори мають цілий набір характеристик, навіть про наявність яких користувачі часто не знають, не кажучи вже про те, щоб будь-яким чином змінювати їх. Однією з таких характеристик є частота відображення кадрів зображення. Вона позначає, скільки разів на секунду оновлюється зображення на екрані комп'ютера, і її при необхідності можна змінити, підвищити або, навпаки, знизити.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер з операційною системою Windows і приєднаним монітором, початкові навички з налаштування комп'ютера
Інструкція
1
У будь-якому незайнятому місці екрану клікніть правою клавішею мишки. У списку дій виберіть пункт "Властивості" і клацніть по ньому лівою кнопкою мишки.
2
У вікні, яке називається «Властивості екрану», у верхній частині розташований список вкладок. Виберіть вкладку «Параметри».
3
У нижній частині вікна параметрів є кнопка «Додатково». Встановіть на неї курсор і клацніть лівою клавішею миші. Відкриється вікно додаткових параметрів монітора .
4
У цьому вікні виберіть вкладку монітор. В поле «Параметри монітора » знайдіть рядок «Частота оновлення екрану». Клацніть по ній мишею і виберіть нову частоту оновлення екрану. Екран блимне і почне працювати на новій частоті. Якщо обрана частота не підтримується монітором, ви побачите чорний екран. В цьому випадку не натискайте нічого, через 15 секунд монітор повернеться до колишніх налаштувань.
Корисна порада
Потрібно відзначити, що сучасні рідкокристалічні монітори в більшості своїй працюю з частотою 60 Гц, і змінити на них цей параметр не можна. Це є наслідком особливостей роботи жидкокристаллической панелі, і, на відміну від електронно-променевих моніторів, цієї частоти достатньо для якісної передачі зображення без мерехтіння.