Як перемикати передачі на машині. Як розшифрувати електрокардіограму.

Багато початківці автолюбителі, придбавши автомобіль з механічною коробкою передач, стикаються з невеликим утрудненням: як перемикати передачі. З незвички можна часто «перепалювати» двигун, або попросту глухнути. Розглянемо алгоритм перемикання передач.
Вам знадобиться
  • - автомобіль з механічною коробкою передач
Інструкція
1
У кожного двигуна, будь то карбюраторний або інжекторний, є свої «робочі» обороти, на яких машина найкраще «тягне», швидко і плавно розганяється при натисканні на педаль газу. Це залежить від обсягу двигуна, його потужності, якості паливної суміші та інших факторів. Як правило, даний проміжок знаходиться між 2500-3500 оборотами в хвилину. Наприкінці «робочого» проміжку якраз знаходиться точка, в якій потрібно включати наступну передачу, а на початку його - момент, коли потрібно переключитися на попередню.
2
Приступимо до практики. Припустимо, машина заведена і стоїть на нейтральній передачі. Повністю вичавлюємо педаль зчеплення, включаємо першу передачу (важіль вліво, потім вперед), додаємо газ до 1500-2000 оборотів (ця цифра сильно залежить від двигуна) і одночасно плавно відпускаємо зчеплення. Не кидайте зчеплення різко, інакше є ризик стихнути, або рух буде переривчастим, стрибкоподібним. Добре, рушили.
3
На першій передачі зазвичай не їздять, вона дуже коротка. Як тільки ви рушили і проїхали пару метрів, обороти двигуна досягли значення 2000-2500 в хвилину, можна перемикати на другу передачу. Це потрібно зробити швидко і плавно, в один рух. Відпускаємо газ, одночасно вичавлюємо педаль зчеплення до кінця, важіль тягнемо на себе і трохи лівіше. Потім одним рухом плавно піднімаємо обороти до 1500-2000, одночасно відпускаючи педаль зчеплення. В цьому випадку рух автомобіля має продовжитися з прискоренням, машина не повинна «заритися» носом. Якщо все ж спостерігається провал після перемикання, значить, ви або дуже різко відпустили зчеплення, або недостатньо підняли оберти після включення передачі.
4
На другий і третій передачі добре продовжувати розгін, тримаючи при цьому обороти в «робочому» діапазоні двигуна. Якщо потрібно різко прискорюватися, то можна сильніше розкручувати двигун, довше рухаючись на одній передачі. А якщо ви їздите спокійно, то головне - плавно перемикати передачі і не перекручувати двигун. З часом ви навчитеся «ловити» потрібний момент для перемикання передачі на підвищену або знижену передачу. До цього рекомендується їздити спокійно, не включаючи музику, або керуватися показаннями тахометра.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-CW9oslPbMc
Зверніть увагу
При агресивному стилі водіння не використовуєте першу передачу, розганятися краще на другий. Чи не викручуйте двигун до «червоної зони» (6-7 тисяч обертів на хвилину), інакше мотор не прослужить вам довго.Якщо автомобіль новий, то перші дві тисячі кілометрів пробігу має сенс утриматися від різких розгонів і розкрутки двигуна понад 3500 оборотів.
Корисна порада
Зворотне перемикання передач (коли ви уповільнює рух) відбувається аналогічним чином, однак зчеплення рекомендується відпускати повільніше, тому як ви не завжди зможете розрахувати співвідношення кількості оборотів двигуна і швидкості руху, при цьому буде ризик «напружити» мотор або різко уповільнити рух. При цьому стоп-сигнали не засвітяться, і наступний за вами автомобіль може не загальмувати.