Як відкрити файл з командного рядка. Як відкрити bat файл через командний рядок.

З якоїсь причини не виходить відкрити файл через провідник або файл овий менеджер? Завжди є стара добра командна рядок. Залишилося лише освоїти команди, які використовуються в ній для тих чи інших операцій.
Інструкція
1
Для початку заходите в саму командний рядок. Для цього в Windows XP натисніть кнопку «Пуск», потім «Виконати» і введіть туди «cmd». В Windows 7 - кнопка «Пуск», в поле пошуку вводите «cmd», натискаєте на що з'явився результат правою кнопкою мишки і вибираєте запуск від імені адміністратора комп'ютера. При виникнення запиту на запуск тисніть «Так».
2
Тепер необхідно знайти каталог, в якому знаходиться проблемний файл . Спочатку ви перебуваєте в системному каталозі «C: Windowssystem32». Щоб подивитися вміст каталогу наберіть «dir/p» («p» відповідає за посторінковий перегляд) і комп'ютер видасть вам список файл ів і підкаталогів, для переходу на наступну сторінку служить кнопка Enter. В Windows 7 «p» необов'язкова, тому що в цій ОС є можливість прокрутки вмісту командної рядка. Для відображення одних тільки каталогів служить ключ «/ad» («dir/ad»), тільки файл ов - ключ «/b» («dir/b»).
3
Для переходу в інший каталог служить команда «cd <шлях до каталогу>» (наприклад, набравши «cd C: Windows», ви потрапите в каталог Windows, з початкового туди так само можна потрапити командою «cd ..» , яка служить для переходу на один рівень назад). Якщо вам необхідно змініть диск - вводите «<буква диска>:» (наприклад «D:»).
4
Тепер, коли ви знайшли каталог, а в ньому потрібний вам файл - залишилося просто ввести ім'я цього файл а. Файл відкриється за допомогою програми, яка за встановленими параметрами повинна його відкривати. Надалі необов'язково кожен раз переходити в каталог з файл ом, достатньо просто запам'ятати повний шлях до нього (див. Малюнок до кроку).
5
Для часто використовуваних команд прийнято створювати bat- файл и, в які заздалегідь прописуються всі команди. Для виконання bat- файл а його досить просто запустити. Такі файл и можна зробити універсальними (наприклад для копіювання не тільки конкретних файл ов, а будь-яких).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CJ5SEm6hjsA
Корисна порада
Командний рядок надає можливість виконувати й інші операції з файлами, наприклад, файл можна копіювати, перемістити, розділити, перейменувати, видалити, а також створити файл або каталог.