Як відключитися від опалення.

В даний час багато людей користуються для опалення своїх квартир і будинків додатковими приладами, такими як інфрачервоні обігрівачі, масляні радіатори та інші сучасні пристрої, не особливо сподіваючись на обігрів, наданий нам житлово-комунальним господарством. Саме тому все частіше власники житлового приміщення задаються питанням про повне відключення від централізованої системи.
Інструкція
1
При бажанні відключитися від центрального опалення враховуються інтереси якого одного власника, або, якщо будинок багатоквартирний, ще й решти мешканців. Всі бажаючі можуть відмовитися від використання послуг опалення , для цього необхідно оформити протокол загальних зборів мешканців та соствіл соответсвующий акт.
2
Бажаючому відмовитися від опалення необхідно пам'ятати, що навіть у разі відключення його квартири від централізованого опалення , йому доведеться оплачувати послугу комунального господарства з опалення будинку. Так як вони виявляються в цілях опалення не одного приміщення, а всього будинку, тому оплата за опалення зберігається.
3
Якщо ви побажаєте опалювати приміщення за допомогою водогрійного котла, зверніться із заявою в місцеве установа по газовому обладнанню. Необхідно буде створити проект по газу, правильно підібрати котел, узгодити свої дії з пожежниками та працівниками газової служби.
4
Після цього узгодьте факт відключення від централізованого опалення з житлово-комунальним господарством. Соствьте заяву на ім'я керівника МУП, ЖЕУ або ЖЕКу, проведіть спільне обстеження приміщення. Складіть і зареєструйте акт. Швидше за все, вам предложать і кошторис на проведення демонтажних робіт.
5
Уточніть день, в який зможуть прийти інженер і фахівець зі зварювальних робіт, для того, щоб обрізати труби опалення і поставити на них заізольовані заглушки. Коли всі ці питання будуть вирішені, можна буде приступати до встановлення та налаштування власного обігрівального обладнання.
6
Слід також пам'ятати, що демонтаж системи опалення може бути правомірний в тому випадку, якщо система опалення не віднесено до загального майна будинку.
У наш час, коли ЖКГ не може забезпечити відповідне обслуговування, у тому числі належного опалення житлових квартир, багато мешканців переходять на індивідуальне опалення. При цьому виникає необхідність відключення від центрального.
Інструкція
1
Для проведення робіт з відключення окремо взятої квартири від центрального опалення зробіть наступне: Зверніться в організацію «Теплові мережі» із заявою про відмову від послуг центрального опалення. Надайте в адміністрацію документи, які потрібні для виробництва відключення, а саме: заяву за затвердженою формою; документи, що визначають права на житлове приміщення; ксерокопія паспорта (технічного) приміщення; письмову згоду всіх мешканців квартири; а якщо будинок муніципальний - письмова згода всіх мешканців будинку; правильно оформлений проект переобладнання системи опалення.
2
На підставі наданих документів отримайте дозвіл на переобладнання або відмову, письмово оформлений, з обґрунтуванням причини. У разі відмови можете звернутися для вирішення вашого питання в судові органи. Отримавши рішення, зверніться з ним в спеціалізовані служби, які, згідно з проектом (у відповідність з ліцензією), зроблять необхідні ремонтно-будівельні заходи з реконструкції та переобладнання інженерних комунікацій. Не виконуйте жодних робіт самостійно!
3
Після закінчення робіт по переходу на індивідуальне опалення зверніться для оформлення акта приймання в адміністрацію, отримаєте акт приймання робіт з реконструкції приміщення, віднесіть його в організацію, яка займається обліком об'єктів нерухомості. Якщо ви своєчасно не надасте документів про перехід на індивідуальне опалення, вам можуть продовжувати виробляти нарахування за спожите тепло, згідно з діючими тарифами і цінами.
4
Якщо у вас після реконструкції та переходу на індивідуальне опалення залишилися елементи центрального опалення (стояки, трубопроводи подачі і обратки), утримуєте їх відповідно до правил з експлуатації та виробляєте необхідні заходи для підтримання їх у робочому стані.
Зверніть увагу
Для виключення з реєстру абонентів центрального опалення та укладення договору на подальше використання решти елементів (лінії подачі, стояки і лінії обратки) потрібно надати до місцевих «Теплові мережі»: - ксерокопію проекту на переобладнання; - копію акта, виданого комісією з приймання; А взагалі, законодавство не забороняє відключатися від центрального опалення, але в кожному регіоні на цей рахунок є свій пакет нормативно-регулюючих документів.
Корисна порада
Для виконання робіт з переходу на індивідуальне опалення та відключення від центрального опалення зверніться до кваліфікованих фахівців, які мають допуск до виробництва цих робіт.