Як написати методичку самому.

Створення методичного посібника може знадобитися викладачеві або лектору для спрощення власної роботи та полегшення самостійного засвоєння матеріалу студентами. Існує простий алгоритм написання методичних вказівок, зрозумілих для учнів, причому скористатися даним методом може будь-який автор.
Вам знадобиться
  • MS Word, лазерний принтер (або міні-друкарня), графічний редактор, редактор векторної графіки
Інструкція
1
Спочатку ви повинні визначитися з розміром методички і об'ємом інформації, охопленим вашим посібником. Оптимальний варіант для більшості методичних вказівок - 50-70 тисяч знаків. В даному обсязі можна вмістити достатній об'єм інформації (притому можна вибрати найкорисніше з розглянутої теми).
2
Підбір літератури, за матеріалами якої створюватиметься методичне вказівку, є одним з найважливіших способів зробити вашу роботу корисною. Потрібні тільки найдостовірніші видання. Спочатку намітьте короткий план методички - він повинен відповідати тому, чого ви зазвичай навчаєте людей. Водночас, даний список не повинен стати обмежувачем. Навпаки, робота з додатковою літературою допоможе додати в цей порядок важливі моменти, раніше вами не розглядається.
3
Після того як ви точно визначитеся з тим, які пункти повинні міститися у вашому методичному вказівці, можна приступити до її написання. Тут все вже набагато простіше - вам потрібно аналізувати літературу, відзначати ключові теоретичні моменти (зручно робити це кольоровим маркером в звичайних книгах і за допомогою функції «Нотатки" в електронних). Потім потрібно простими словами пояснювати значення даної інформації, і її приналежність до практичного застосування. Чим більше зручних практичних прийомів, відомих вам, в методичці - тим вона буде краще. Пишіть про своїх улюблених алгоритмах і кроках - тоді ваша методичка допоможе не тільки вам, а й сотням людей, які вивчають излагаемую тему.
Зверніть увагу
Електронна версія методички скоріше необхідна, ніж бажана. Для того щоб ваша робота однаково вдало відкривалася на всіх комп'ютерах і електронних книгах, найкраще зберігати документ у форматі .rtf, а графічні матеріали - з розширенням .png".
Корисна порада
Найголовніша якість методички - це її зрозумілість і структурованість. Тому при її написанні дуже важливо скласти тематичний зміст, зручне для навігації по сторінках вашої майбутнє методичці. Саме книга, яка користується успіхів у учнів, може принести максимум користі, як автору, так і читачем.