Як перемикати швидкості на мотоциклах.

Автомобіль не розкіш, а засіб пересування, так говорив Остап Бендер у романі Ільфа і Петрова. Це фраза в наш час як ніколи актуальна. Теж саме, мабуть, можна віднести і до двоколісного транспорту, а саме до мотоциклів. Докладно зупинятися на принципі роботи мотоцикла не має сенсу. Однак, можна відзначити, що у нього є коробка передач, кількість ступенів, у якій визначається маркою окремо взятого екземпляра. Детальніше потрібно зупинитися на такому питанні, як перемикання швидкостей на мотоциклі.
Інструкція
1
Перша порада, яку слід дати початківцям райдерам, полягає в наступному: при перемиканні передач вкрай бажано (та що там - обов'язково) повинно бути вижато зчеплення. Це як аксіома мотоциклетної техніки, яка не підлягає обговоренню.
2
Також не варто переходити на низькі передачі, якщо ви їдете з пристойною швидкістю (100 км/год, наприклад), тому що це погано позначиться на стані трансмісії вашого мотоцикла. Занадто повільне ж перемикання теж ні до чого доброго не приведе. З часом буде лунати характерний, неприємний звук при включенні першої передачі.
3
Вкрай бажано, щоб перемикання передач було синхронізовано з відповідними змінами швидкості обертання двигуна, щоб всі деталі оберталися з однаковими кутовими швидкостями і механізми з'єднання легко і плавно входили в зачеплення з шестернями. Крутний момент не надсилатимуться через трансмісію, поки не завершиться перемикання на наступну передачу. Справжні аси розміряється швидкість мотоцикла з оборотами двигуна при виборі передачі. При перемиканні вниз треба трохи підвищити обороти двигуна, а при перемиканні вгору - навпаки, знизити (так звана "перегазовка").
4
Але як би там не було, слід повторити, що зчеплення при перемиканні завжди повинно бути вижато. Зусилля, з яким ви переключаєте швидкість не повинно бути половинним і надто слабким. Воно повинно бути соразмеренность. Інакше коробка завчасно зноситься, і передача буде постійно вискакувати.
5
Підводячи підсумок, хотілося б ще відзначити, що перемикатися треба швидко й обдумано, щоб на дорозі не виникало непередбачених неприємних ситуацій.